SON DAKİKA

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ATAMA KARARLARI YAYIMLANDI

ASAYİŞPOLİS GÜNDEMPOLİS GÜNDEMİPOLİSİN SESİ

155-156-157 TÜM ACİL ÇAĞRILAR 112’YE YAPILACAK

Bu haber 26 Ekim 2020 - 16:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Mülkiye Teftiş Kurulu 2020 Yılı İnceleme Araştırma Toplantısı’nın açılışında yaptığı konuşmada, 155, 156, 157, itfaiye, orman, sağlık hepsinin önümüzdeki haziran ayında 112 Acil Çağrı Merkezi’nde toplanacağını açıklayan Bakan Soylu,  “Bunun bizi heyecanlandırmasının sebebi, ebetteki konforlu bir şey, birçok numarayı bilmemize gerek kalmayacak, modern bir şey ama başka bir şey daha var; elimizde öyle bir data öyle bir veri olacak ki kazanın, hırsızlığın en çok nerede olduğunu bir tuşla görebileceğiz. Bir kaza olduğu zaman bir sağlık ekibinin hangi saatte nereden oraya ulaşabildiğini, daha iyi konumlanma noktasının neresi olması lazım geldiğini çok rahat bir şekilde görebileceğiz. Orman yangınlarının hangi bölgede olduğunu ve buna ait tedbirlerin ve önlemlerin hangi bölgeye doğru yoğunlaştırılması lazım geldiğini görebileceğiz, beni heyecanlandıran tarafı burası. Elimizde bütün bilgiler ve bütün veriler olacak.” dedi.

YAPILMASI GEREKEN CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ ALTINDA SİSTEMİ İYİ KURMAK VE İÇERİDEN AÇIK VERMEMEK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, konuşmasında son dönemde uluslararası alanda yaşanan tartışmalara da değindi. Hindistan’ın lideri Gandi’nin, ‘Önce seni görmezden gelirler, sonra sana gülerler, sonra seninle kavga ederler ve sonra sen kazanırsın’, sözünü hatırlatan Bakan Soylu, “Biz şu anda üçüncü aşamadayız. Yani bizimle kavga ettikleri aşamadayız yaşananların sebebi şudur; Türkiye 21. yüzyılın başından itibaren büyük bir değişim yaşamıştır ve bu değişimde kendi medeniyet kimliğini merkeze almıştır. Sadece kendi silahını, kendi yazılımlarını değil, kendi politikalarını da üretme kapasitesine ulaşmıştır. Yirmi birinci yüzyılın ilk on yılının sonunda, sadece altyapıda attığımız adımları, otoyollarımızı, hastanelerimizi konuşuyorduk. Ne zaman ki IMF borçlarını bitirmeyi konuşur olduk, ne zaman ki kendi insansız hava araçlarını yapıp hem terörle mücadelede kullandık hem de ihraç etmeye başladık, ne zaman ki yeni hükümet sistemi dedik, terör bitecek dedik, 15 Temmuz’da darbeye hayır dedik, ne zaman ki dünyanın kendi kapısından ittiği göçü yönettik, yani ne zaman ki sınırlarımızın dışına taşan başarılar ortaya koyduk, işte o zaman işler değişti.” dedi.

“Yapılması gereken Cumhurbaşkanlığı sistemi altında sistemi iyi kurmak ve içeriden açık vermemek”  olduğunu vurgulayan Süleyman Soylu, FETÖ’nün devletin denetim mekanizmasını çürütmeye ve etkisiz hale getirmeye çalıştığını da işaret ederek, şunları söyledi , “Bizim yapmamız gereken, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin gelecek nesillerde kendi sistem duvarını korumasını sağlayabilmek ve milletimizin bu sistem duvarıyla beraber bir daha bu tehlikelerle karşı karşıya kalmaması lazım geldiğini ifade ediyor muyduk? Tam da buradaki vidaların tekrar yerlerine konulması ve sıkılması lazımdı. 15 Temmuz’dan beri Türkiye bunu yapıyor.”

HABER: Sümer TAŞKIRAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.