SON DAKİKA

İZMİR’İN ÖDEMİŞ İLÇESİNDE SALGIN SÜRECİNDE VATANDAŞA YARDIM HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Bu haber 28 Mayıs 2020 - 23:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tüm dünyanın gündemine oturan, toplum sağlığını tehdit eden ve birçok ölümlere sebep olan KORONAVİRÜS salgını maalesef hızla yayılarak, ülkemizi de etkisi altına aldı.

Devlet- Millet dayanışması ve alınan önlemlerle bu zorlu süreci hep birlikte atlatmaya çalıştık ve çalışmaktayız. Bu zorlu süreçte gerek devlet, gerekse sivil toplum kuruluşları olsun fedakâr bir biçimde yardımlaşma ve dayanışma örneğini sergileyerek, vatandaşlara destek oldu.

Ebetteki bunların en önemlilerinden biri de vatandaşa en çabuk şekilde ve asla hız kesmeden yardım paketlerini ulaştırmayı hedefleyen Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) oldu.

İzmir’in Ödemiş İlçesinde bulunan, Temsilciliğini Halil AKGÜN’ün yaptığı Türkiye Gençlik Vakfı ( TÜGVA ) tarafından başlatılan yardım kampanyası ile ilk etapta ilçede bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşların mahalle bakkallarına olan borçları kapatıldı. Ardından gıda yardım paketi, ekmek, maske, dağıtımı ve bir çok anlamlı ve yerini bulan çalışmalar gerçekleştirildi.

TÜGVA Ödemiş İlçe Temsilcisi Halil Akgün’nün yaptığı açıklamada, TÜGVA olarak Covid-19 salgını süresince özellikle bu kampanyaya gönül veren başta yardımsever iş adamları olmak üzere, esnafından, işçisine kadar “bu çorbada benim de tuzum bulunsun” diyen her vatandaşın maddi- manevi desteği ile faaliyetlerine devam ettiklerini ve edeceklerini belirten Halil Akgün, Koronavirüs salgın hastalığı dolayısıyla yaşanan sıkıntıların üstesinden el ele vererek, birlik ve dayanışma içerisinde bu zorlu mücadeleyi atlatmak için gerekli her türlü çalışma yapmayı amaçladıklarını vurguladı.

TÜGVA Ödemiş İlçe Temsilcisi Halil Akgün,  başlattıkları kampanya ile salgının başladığı günden bugüne kadar  aralıksız yapılan yardımları özetle şöyle açıkladı:

“Üç vatandaşımızın evine tadilat yaptırarak yeniledik. 15 aileye beyaz eşya temini yaptık. 250 çocuğumuza bayram hediyesi olarak ayakkabı ve elbise götürdük. Evlerinde televizyon olmayan çocuklarımıza EBA TV’yi izlesinler diye televizyon aldık. 15 000 ekmek dağıttık. 90 bin nakdi yardım yaptık. 3 bin 500 erzak kolisi dağıttık ve dağıtmaya devam ediyoruz. Tüm bu yardımları yaparken de manevi huzura erişmenin ve toplumca paylaşmanın ne kadar değerli olduğunu bir kez daha kavrıyoruz. Böyle anlamlı bir işe vesile olmanın verdiği haz ise anlatmakla bitmez.”

ÖZEL HABER: Sümer TAŞKIRAN

www.polisbasin.com

www.polismedya.com.tr

www.polismedya.tv

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.