SON DAKİKA

AA MUHABİRİ MUSAB TURAN İŞTEN KOVULDU

Bu haber 21 Mayıs 2021 - 22:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Anadolu Ajansı (AA) muhabiri Musab Turan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye yönelik sorduğu Süleyman Soylu sorusu üzerine tepkileri üzerine çekti. 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Danışmanı Yıldıray Çiçek, sosyal medya hesabı üzerinden muhabir Musab Turan’a sert tepkisini: “Anadolu Ajansı muhabirinin yaptığı soru sormak değil, sipariş üzerine muhalefete hizmet etmek için siyasi yorum yapmak olmuştur.

Hele üç buçuk yaşındaki oğlunu dahi gündeme alet etmesi ayrı bir kepazeliktir. Onu oraya gönderen kimse planlı bir kara propaganda çalışmasını yaptı” ifadelerini kullanarak gösterdi.

Anadolu Ajansı Muhabiri Musab Turan’ın Bakanlar’a yönelttiği sorular şöyle:

“Sayın Bakanım. Anadolu Ajansı Musab Turan. Efendim son günlerde gündemi meşgul eden konular var. Burada nakro bürokrasi ile ilgili iddialar ülkemizi uluslararası arenada zora soktu mu? Hükümetin buna ilişkin bir planı var mı?

Ve de 19 yıllık bir toplum hareketi olarak başlayan milletin teveccühünü kazanan AK Parti ismi şaibelerle anılan Süleyman Soylu’dan daha mı küçük? Buna ilişkin çarşıda, pazarda, metrobüste çocuklar herkes bunu konuşuyor ama sayın bakanlarımız buna ilişkin tek kelime etmiyor.

Sayın Pakdemirli Bakanımıza sorum da sayın Soylu kabine toplantısında buna ilişkin bir açıklama yaptı mı, savunma yaptı mı? Savunması sizleri tatmin etti mi? Sayın bakanım, üç buçuk yaşında oğlumun yüzüne bakarken maskeli balodan dolayı ben utanıyorum. Sizin çocuklarınız yok mu?

Konuya ilişkin resmî açıklama Anadolu Ajansı ve İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan geldi. 

İşte o açıklamalar:

ANADOLU AJANSI:

“Bir basın toplantısında muhabir kriterleri ile basın meslek ilke ve ahlakıyla uyuşmayacak şekilde soru soran ve bu sırada kendi sosyal medya hesabından canlı yayın yaparak bu siyasal propaganda eylemini icra eden Anadolu Ajansı Muhabiri Musab Turan’ın iş akdi feshedilmiştir.”

İLETİŞİM BAŞKANI FAHRETTİN ALTUN: 

“Türkiye Cumhuriyeti ciddi bir devlettir. Her kim devletimizin ciddiyetine halel getirmeyi amaçlarsa bedelini öder. Terörün suç örgütlerinin diliyle milli iradenin temsilcisi olan hükümetimizi küçük düşürücü eylemlere girişenler Anadolu Ajansı çatısı altında barınamaz.”

HABER: SÜMER TAŞKIRAN 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.