SON DAKİKA

ACI HABER: SOMALI MADENCİLER DÖNÜŞ YOLUNDA YAŞAMLARINI YİTİRDİ

Bu haber 09 Temmuz 2021 - 9:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yıllardır ödenmeyen tazminat hakları için mücadele eden ve günlerdir Ankara’nın girişinde bekletilen Bağımsız Maden İş Sendikası Genel Başkanı Tahir Çetin ile maden işçisi Ali Faik İnter, haklarını aramak İçin Ankara’ya gitmişlerdi. Dönüş yolunda geçirdikleri kazada yaşamlarını yitirdiler.

Acı haber, Bağımsız Maden İş’in sosyal medya hesabından “Acımız çok büyük, öfkemiz çok büyük! Maden işçilerinin yiğit önderi, genel başkanımız, herşeyimiz Tahir Çetin’i ve önderimiz, haysiyet abidemiz, canımız Ali Faik’imizi kaybettik” ifadelerine yer verildi. 

NE OLMUŞTU? 

Maden işçilerin haklarını aramak İçin yola çıkan Bağımsız Maden iş sendikası ve işçiler, Uyar Madencilik’ten alamadıkları tazminatları için 15 yıldır mücadele eden Somalı madenciler, son kez sorunun çözümü noktasında 4 Temmuz günü aileleriyle birlikte otobüsle Ankara’ya hareket etmişti.

Seslerini duyurmak için Ankara’nın yolunu tutan madencilerin otobüsü Ankara girişinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın önünde eylem yapacakları gerekçesiyle polis tarafından durdurularak kente girişlerine izin verilmemişti.

HABER: SÜMER TAŞKIRAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.