SON DAKİKA

ALTINDAĞ SEÇİM KOORDİNASYON MERKEZİ AÇILDI

Bu haber 04 Şubat 2019 - 2:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Altındağ Seçim Koordinasyon Merkezi 3 Şubat 2019 Pazar günü saat 14:00’de Güneşevler Mahallesinde, Ankara Mehteri’nin muhteşem gösterisiyle açıldı.

Törene Altındağ Belediye Başkan Adayı Dç.Dr. Asım Balcı, Ankara Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Altındağ İlçe Başkanı Ahmet Karaca, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, Ankara İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Osman Özdemir, Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP ) Altındağ İlçe Teşkilatı, Milletvekilleri Şehit ve Gazi Aileleri Vakfı, Kıbrıs ve 15 Temmuz Gazileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Açılış konuşması Altındağ İlçe Başkanı Ahmet Karaca ile start verdi. Ahmet Karaca konuşmasına, “ Her şey eskisi gibi olmayacak diye başlayan bu kutlu dava ilk önemli çalışmasını yerelde kazanan önemli iki şehrimizin kurtuluşunu sağlayan değişim, dönüşümle başlayan sonra büyüyen bu hareketin güven kazanmasıyla birlikte ‘Yaparsa AK Parti yapar’ sloganıyla kaderine terkedilmiş ülkemiz her alanda büyüdü, gelişti ve bugünlere geldik” ifadeleriyle başladı. Bu davayı da kutlu kılan Sayın Cumhurbaşkanımızın da ‘Gönül Belediyeciliği’ne işaret ederek tüm yurtta bu hareketi başlattı diyen Karaca sözlerini; “Altındağımızın her bir yerinde sokak sokak,cadde cadde, ev ev hizmet götürerek, davamızın ve Cumhurbaşkanımızın yanında olacağız” şeklinde tamamladı.

Ardından AK Parti Altındağ Belediye Başkan Adayı Asım Balcı açıklamalarda bulundu. Vatandaşların büyük ilgi ve coşkusuyla karşılanan Başkan Adayı Asım Balcı, Altındağ için çıkılan hizmet yolunda durmadan, yorulmadan gece gündüz demeden yollara koyulup vatandaşlarla el ele gönül gönüle verdikleri, bu aşkla, bu şevkle Sayın Cumhurbaşkanımızın koymuş olduğu hedeflere doğru ‘Gönül Belediyeciliği’ni 31 Mart’a kadar gerçekleştireceklerini ifade etti. Asım Balcı, seçim öncesi ve sonrası her zaman tutunacakları anlayış şeklinin Altındağlı vatandaşların iyi günde, kötü günde yanlarında olmak ve bunun için var gücüyle çalışmak olacağı vurgusu yaptı. Balcı; “Çünkü biz sizleri seviyoruz, biz Altındağ’ı ve Ankara’yı, biz Cumhurbaşkanımızı seviyoruz” dedi. Altındağ’da devralacağı hizmet bayrağını daha büyük yerlere taşımanın en büyük gaye ve boyun borcu olduğunu ifade eden Asım Balcı, taş üstüne taş koyup değerli hizmetlerde bulunan önceki belediye başkanlarına teşekkür etti. Balcı; “ Bizim Altındağ ile ilgili hayallerimiz var. Bizim Mehmet Özhaseki Başkanımız var. İnşallah Büyükşehirle el ele vererek Altındağ adına da en güzel sonuçları getireceğiz” ifadelerini kullandı.

METRO HATTI MÜJDESİ

Altındağ Belediye Başkan Adayı Asım Balcı, Altındağ ile ilgili her türlü konuyu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki ile paylaştıklarını ve kendisinin de büyük bir teveccüh ile sorunların çözümü için destek olduğunu belirtti. Somut örnek olarak da Siteler – Karapürçek Metro Hattının müjdesini verdiğine dikkat çeken Asım Balcı, Altındağ olarak da Büyükşehir’e her türlü destek vereceklerini belirtti. “Tevazusuyla ve tecrübesiyle işin Özü Haseki Sözü diyoruz” ifadelerini kullanan Balcı, Cumhur ittifakı içerisinde yer alan MHP’lilerle, dava arkadaşlarıyla, gönüldaşlarla hep birlikte çalışacaklarını ve Altındağ Seçim Koordinasyon Merkezinin hayırlara vesile olması temennisiyle sözlerine son verdi.

Sonrasında Adalet Bakanı Abdullah Gül söz alarak bir konuşma yaptı. Konuşmasına “Ankara milli mücadelenin baş şehridir, Türkiye geçilmez denilen baş veririz ama baş eğmeyiz” sözleriyle başlayarak törene katılan gazilerimizi işaret etti ve kendilerine teşekkür ederek şehitlerimizi de minnetle yad etti. Altındağ’ın İstiklal Marşı’nın yazıldığı kutsal bir ilçe olduğunu hatırlatan Bakan Gül, gerek geçmişte gerek 15 Temmuz hain darbe girişiminde Ankara’nın hiç bir zaman düşmana boyun eğmediğine dikkat çekti. 31 Mart’ta Türkiye’nin tekrar sandığa gideceğini ve bu sandıkta Cumhur ittifakı, Cumhur’un yanının, milletin yanının, millet iradesinin ve egemenliğinin sesi olmanın adresi olduğunu belirtti. Bakan Gül; “ Elbette bu millet, milletin adamlarıyla kol kola yürümeye devam edecek. Cumhur ittifakıyla, Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisinin inançlı milli manevi kadrolarıyla omuz omuza 31 Mart’ta güçlü destek verecek” dedi.

Ardından vatandaşların büyük ilgisi ve ‘Ankara seninle gurur duyuyor sloganları’ eşliğinde söz alan Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasına “ Bizler bu milletin dertleriyle dertliyiz ama bir taraftan da şanslıyız çünkü bizim başımızda yol arkadaşlığı yapmaktan onur ve gurur duyduğumuz dünyadaki mazlumların gür sesi, ezilenlerin, kimsesizlerin kimsesi büyük bir insan olan Recep Tayyip Erdoğan var” ifadeleriyle giriş yaptı. Hayatın bir mücadele olduğunu, bu mücadelede iyi ve kötülerin mücadelesi olduğunu ve saflarını belli edip iktidar olduklarını söyledi. Vatandaşların coşku seliyle gösterdikleri tezahürat ve sloganlarıyla sık sık sözü kesilen Mehmet Özhaseki, hem büyükşehir hem de 25 ilçede Cumhur ittifakının adayı olduklarını, bu ittifakı neden kurduklarını ve neden önemsediklerini şöyle açıkladı: “Önce terör denen belayı, sonra fetö denen çirkin yapıyı sizlerin cesaretiyle toprağa gömdük. Darbe gecesi ben seçilmiş hükümetin yanındayım ve Recep Tayyip Erdoğan’a destek veriyorum diyen tek insan vardı, o kişi de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeliydi. Yiğit duruşunu sergileyerek Cumhur ittifakını başlatmış oldu ve şimdi de kol kola devam ediyoruz. Diğer liderlerden de aynı duruşu beklerdik.”

21 yıllık Belediye Başkanlık geçmişi olduğunu söyleyen Özhaseki, göreve gelmeden önceki belediyecilik anlayışına, hizmetin yetersizliğine, borçlu belediyelere vurgu yaparak 21 yıllık hizmeti boyunca bu sorunların çözüldüğüne dikkat çekti. Bin 398 yerde Belediye Başkan adayları belirlerken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adaylar için El-Emin sıfatına sahip, ehliyet ve liyakat sahibi, yüzü gülen, sofrasına oturulabilen, kapısı açık, vatandaşı dinleyen, mütevazı olan adaylar olması gerektiği açıklamalarında bulundu. Bu söylenen sıfatlara sahip örnek adaylardan biri olarak da Altındağ İlçe Başkan Adayı Asım Balcı’yı gösterdi. Özhaseki, gerek Büyükşehir gerek Altındağ olarak ve belirledikleri projelerle göreve hazır olduklarını söyleyerek vatandaşlara layık olmaya çalışacaklarını ifade etti. 

Protokol konuşmasının ardından vatandaşların sevgi seliyle karşılanan Belediye Başkan adayları vatandaşlarla el sıkışıp, hatıra fotoğrafları çekindi.

HABER: Sümer TAŞKIRAN 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.