SON DAKİKA

Kısmi Kapanma Neyi İçeriyor?

ASAYİŞGÜNDEMPOLİS GÜNDEM

ANKARA DEVLET OPERA VE BALESİ’NDEN MUHTEŞEM BİR FİNAL

Bu haber 25 Mayıs 2019 - 16:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ankaralılar Gala Konseri ile coştu..

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin GALA KONSERİ 24 Mayıs Cuma günü saat 20:30’da Ankara Congresium Sahnesinde gerçekleşti.

Bazı Üst Düzey Bürokratların da katılım gösterdiği Gala’ya katılım oldukça yüksekti.

Orkestra, Koro ve Solitlerden oluşan GALA KONSERİ sanatseverlere adeta bir müzik şöleni yaşattı. Koro’nun da eşlik ettiği yerli ve yabancı eserler Faik Mansuroğlu, Görkem Ezgi Yıldırım, Bülent Bezdüz, Ferda Yetişer ve Murat Karahan isimli Solistlerin olağanüstü yorumlarıyla can buldu.

Sanatseverlerin müziğe doyduğu GALA Konserini Orkestra Şefi Naci Özgüç, Koro Şefi Giampaolo Vessella yönetti.

Solist Murat Karahan,  ‘Kerimoğlu Zeybeği’ parçasını seslendirmeden önce kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Sürpriz bir şekilde Ankara Devlet Opera ve Balesinde uzun yıllar Başdansçılık  yapmış ve şu anda Ankara Devlet Opera ve Balesi Müdürü olan Volkan Ersoy’u sahneye davet ederek kendisinden zeybek dansına eşlik etmesini istedi. Hazırlıksız yakalanan Volkan Ersoy, orkestra ve davul eşliğinde izleyicilere Zeybek Dansı ziyafeti sundu.

Alışılagelmişin dışında gelişen sahne performansıyla konukların beğenisini ve yoğun alkışını toplayan Volkan Eroğlu’nun ardından Solist Murat Karahan ‘Nazende Sevgilim’ isimli eseri yorumlayarak geceye renk kattı.

Kapanış olarak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızın 100. Yıl münasebetiyle GENÇLİK MARŞIMIZ’ın salonda bulunan tüm sanatseverlerle birlikte söylenmesi ve KORO’nun Türk Bayrağı süprizi geceye damgasını vurdu.

ÖZEL HABER & FOTO: Sümer TAŞKIRAN

www.polisbasın.com

www.polismedya.tv

www.polismedya.com.tr

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.