SON DAKİKA

ANKARA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN YENİ BİNASI AÇILDI

Bu haber 17 Temmuz 2019 - 12:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü yeni binası 15 Temmuz 2019’da açıldı.

Açılışa başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, Ankara İl Emniyet Müdürü Servet Yılmaz, 15 Temmuz Gazisi TEM Daire Başkanı Turgut Aslan, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Üst Düzey Bürokratlar,  Emniyet Teşkilatı, Siyasi Partilerin liderleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

15 Temmuz Darbe girişiminde hain darbecilerce kafasından vurularak ağır yaralanan TEM Daire Başkanı Turgut Aslan kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında: “15 Temmuz gecesi vatan hainlerine karşı durarak şehit olan silah arkadaşlarımı ve şehit olan tüm vatandaşlarımı rahmetle anıyorum, gazilerimize de sağlıklı bir ömür diliyorum” diyerek duygularını dile getirdi. Vatandaşların ‘Dik dur eğilme, bu millet seninle’ sloganlarıyla sık sık sözü kesilen Turgut Aslan 15 Temmuz vatan hainlerine karşı durarak zafer kazanmanın duyduğu mutluluğu aktardı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bir konuşma yaptı. Konuşmasına: “ Sevgili Ankaralılar, saygıdeğer yurt dışından şu anda aramızda bulunan misafirler, aziz kardeşlerim sizleri en kalbi duygularımla sevgi ve saygı ile selamlıyorum” diyerek başladı.

32 bin metrekare kullanım alanı olan Ankara Emniyeti’nin yeni binasının 1,5 yıllık yoğun çalışmanın sonunda tamamlandığını, akıllı ve modern bir bina yapmak istediklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz gecesi vatandaşlarla sırt sırta vererek tarih yazdıklarını sözlerine ekledi. Erdoğan sözlerine şöyle devam etti: “Kimi zaman 3 / 5 gözü pek polisimiz FETÖ’cü hainler tarafından işgal edilen yerleri ele geçirerek darbecilere kök söktürdüler. Darbecilere karşı aslanlar gibi mücadele eden Turgut Aslan kardeşimiz bu mücadelede önde gelen isimlerden birisi oldu. Polis teşkilatımız 15 Temmuz’da adeta tarih yazdı. FETÖ’cülerin her türlü saldırılarına karşı dik duran vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.”

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: SAKALIMIZI KESTİLER AMA KESİLEN SAKAL DAHA GÜR ÇIKTI

FETÖ’cülerin acımasızca şehit ettikleri sivilleri yerde sürükleyerek bir de utanmadan fotolarını çekecek kadar insanlıktan çıkmış olduklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Sakalımızı kestiler ama kesilen sakal çok daha gür bitti. Biz ise onların kollarını kestik. Kolay kolay bir daha ayağa kalkamayacaklar” dedi.

S-400 hususuna da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülkeyi ekonomide, güvenlikte savunma sanayinde, dış politikada daha ileri düzeye taşıyacak adımların atıldığına vurgu yaparak: “İşte şu anda S-400’leri alıyoruz. Alamazlar onları bir yerlere yerleştiremez dediler. Bugün itibari ile 8.uçak da geldi. İnşallah Nisan 2020’de son noktayı koyuyoruz. Hava savunma sistemlerimizde sayılı ülkelerden bir haline geleceğiz” açıklamalarında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün vatandaşlara hizmet etmeye devam edececeğini, hiç kimsenin Türk milletine  diz çöktüremeyeceğini ve hiçbir gücün bir daha asla 15 Temmuz benzeri işgal girişimlerine teşebbüs edemeyeceklerinin altını çizerek sözlerine şu şekilde son verdi: “15 Temmuz gecesi 63’ü polis 5’i asker 183’ü sivil olmak üzere 251 vatandaşımızı şehit verdik. 2193 insanımız da gazilik payesiyle şereflendi.

Biz şehitleriyle yaşayan var olan bir milletiz. 82 milyonun tamamının şehit ve gazilerimize minnet borcu can borcu vardır. Hiç bir maddi imkan şehit ve gazilerimizin karşılığı olamaz. Bu borcu ancak şehitlerimizin uğruna can verdiği mukaddes değerlere sahip çıkarak ruhlarını şad edebiliriz.”

Konuşmanın ardından İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ile canlı bağlantı yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm Devlet Erkanı ile birlikte Ankara Emniyet Müdürlüğü yeni binanın kurdelesini keserek açılışı gerçekleştirdi. 

HABER: Sümer TAŞKIRAN

www.polisbasin.com

www.polismedya.com.tr

www.polismedya.tv

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.