SON DAKİKA

BATAN GEMİDEN 6 KİŞİ SAĞ KURTARILADI

ASAYİŞGenelGÜNDEMSONDAKİKA

TERÖR ÖRGÜTÜ’NDE ÇÖZÜLME DEVAM EDİYOR

ASAYİŞGenelGÜNDEMPOLİS GÜNDEMPOLİS GÜNDEMİPOLİSİN SESİSONDAKİKA

ARAŞTIRMACI GAZETECİ SÜMER TAŞKIRAN: AVRUPA VERİ KORUMA’DA ÇİFTE STANDART UYGULUYOR

Bu haber 11 Ocak 2021 - 0:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Polis Medya Haber Müdürü Sümer TAŞKIRAN, Necmi Kavaklı moderatörlüğünde Avrupa’ya yayın yapan Avrupa Medya’nın canlı yayın konuğu oldu.
Programda yeni güncellenecek olan WhatsApp bilgi paylaşımı, WhatsApp’a rakip olan Telegram’ın güvenirliği, yerli ve milli olan BİP uygulaması hizmetleri ve gizlilik konularına değinildi.

Gazeteci Sümer Taşkıran dijital yayıncılık ve veri koruma hususunda çifte standart uygulandığının altını çizerek şu ifadelere yer verdi: “WhatsApp, kullanıcılara gizlilik sözleşmesi ile yeni bir dayatma yapmakta. Sözleşme kabul edildiği taktirde tüm verilerimiz Facebook ve belki de daha başka mecralarda paylaşılacak. Fakat bu sözleşme Avrupa’yı kapsamıyor. Neden sadece gelişmekte olan ülkelere dayatılmak isteniyor? O halde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da vurguladığı gibi Dijital Faşizm ile karşı karşıya kalıyoruz. Hatta ben Cumhurbaşkanına ek olarak şunu da ifade etmek isterim ki bence bu dijital bir savaş. Dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç’un söylediği gibi yerli ve milli olan uygulamayalara yönelmeliyiz. Onlardan biri de BİP.”

Dernek Başkanı Harun Burhan öncülüğünde Türkiye’de bir ilk olan ve çiçeği burnunda DİJİTAL YAYINCILAR DERNEĞİ ile ilgili aktarımda da bulunan Taşkıran, ihtiyaçtan doğan dernek’in yeni olmasına rağmen ciddi bir teveccüh ve katılımın olduğunun altını çizdi. Derneğin çatısı altında 1000 fenomen kadronun hazırda olduğunu ve aynı zamanda 250 milyon takipçi sayısı ile faaliyetlerine başladığı bilgisini aktardı.

İzleyicilerden gelen yoğun talep üzerine çeşitli konulardaki sorulara da açıklık getiren TAŞKIRAN, günün anlam ve önemini belirten 10 Ocak çalışan Gazeteciler gününü de kutlayarak sözlerine son verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.