SON DAKİKA

ASIM BALCI, AYDINLIKEVLER’DE HALKLA KUCAKLAŞTI

Bu haber 12 Şubat 2019 - 12:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ALTINDAĞ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BALCI, “VATANDAŞIMIZLA BELEDİYE ARASINDA BİR GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURMAK İSTİYORUZ”

Altındağ Belediye Başkan Adayı Asım Balcı ile muhabirimiz Sümer Taşkıran Polis Medya’ya özel bir röportaj gerçekleştirdi.

Altındağ Belediye Başkan Adayı Asım Balcı, AK Parti Altındağ İlçe Başkanı Ahmet Karaca ile birlikte Aydınlıkevler mahallesinde Çevreli Caddesi’nden başlayarak sokak sokak esnafları ziyaret etti. Vatandaşlarla gönül bağı oluşturmayı hedefleyen liyakat sahibi, güler yüzlü, halk adamı Asım Balcı, seçim öncesi esnafların ve vatandaşların isteklerini, sorunlarını ve önerilerini dinleyerek istişarede bulundu. 

Altındağ Belediye Başkan Adayı Asım Balcı’nın Polis Medya’ya özel röportajı şöyle;

– Muhabir: Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz, Asım Balcı kimdir?

– Asım Balcı: 1971 Çorum Osmancık’ta doğdum. 18 yaşında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü kazandıktan sonra 30 yıl boyunca Ankara’da yaşadım. Devletin çeşitli kademelerinde hizmetlerde bulundum. Sağlık Bakanlığı’nda Bakan Danışmanı, Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği, Milli Eğitim Bakanlığı’nda Müsteşar Yardımcılığı ve son olarak yaklaşık 4,5 yıl Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevini yaptım. Şimdi ise Altındağ Belediye Başkanı Adayı olarak vatandaşlarımızın huzurundayım.

– Muhabir: Neden Altındağ? Sizi diğer adaylardan farklı kılan ne gibi projeleriniz var?

-Asım Balcı: Çünkü Türkiye’nin Başkenti Ankara, Ankara’nın da kalbi ve merkezi Altındağ’dır. Bu bakımdan çok önemli bir yere sahip. Ayrıca binlerce yıllık geçmişi, tarihi var. Ankara’nın tarihinden bahsederken aslında Altındağ’ın geçmişinden bahsetmiş oluyoruz. Ankara Kalemiz başta olmak üzere Hacıbayram-ı Veli, Ulus, Ulucanlar, Hamamönü gibi bir çok tarihi eserleriyle Altındağ çok önemli yere sahiptir. Milli ve manevi coğrafyaların burada buluşması projeleri oluşturuyor. Büyükşehir Belediyemizle de el ele verdik ve bunların yerli ve yabancı turizme daha fazla açılması için bir çok yere teleferik yapılmak üzere çok özel projeler hazırladık ve inşallah seçimlerden sonra da teker teker hayata geçireceğiz.

– Muhabir: Altındağ’da ikamet eden biri olarak dönemin sonunda nasıl bir Altındağ ile karşılaşacağız?

– Asım Balcı: Turizmi ile daha fazla kalkınmış, ticaretin geliştiği, bütün vatandaşların göğsünü gere gere ‘Altındağ’da yaşamaktan çok memnunum’ diyebildiği ve Ankara’mızın en yeşil alanı olmakla birlikte çocuklarımıza gençlerime çok güzel imkânlar sunulacak bir Altındağ olacak. 

– Muhabir: Son olarak Altındağlılara bir mesajınız var mı?

– Şu anda Altındağ’ı caddeler, sokaklar olarak teker teker dolaşıyoruz, bir çok esnafın yanına uğruyoruz ve güzel diyaloglar gerçekleştiriyoruz. Bunu seçimden sonra da gerçekleştireceğiz. Çünkü vatandaşımızla belediye arasında bir gönül köprüsü kurmak istiyoruz sadece fiziki imkânların geliştirilip yapılması anlamında değil, onların sorunlarına çözüm üretebilecekleri mekanizmaları da oluşturacağız. 

Görüşmemin ardından muhabirimiz Altındağ Belediye Başkan Adayı Asım Balcı’ya teşekkür ederek seçim sürecinde başarılar ve kolaylıklar diledi.

HABER: Sümer TAŞKIRAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.