SON DAKİKA

BAHÇELİ: KIZGIN DEMİRLERİ SOĞUTALIM AMA TERTİPLERİ AĞIRDAN ALMAYALIM

Bu haber 21 Nisan 2019 - 14:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Antalya’daki İl Başkanları ve Belediye Başkanları Toplantısı’nda bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında; Cumhur ittifakının kök tuttuğunu, hamurunun temiz olduğunu ve 31 Mart seçimlerinde başarıyla çıktığı ifadelerini kullandı.

MİLLETİMİZİN İRADESİNE SAYGI GÖSTERİRİZ

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin açıklamalarında İstanbul, Ankara, İzmir Büyükşehir Belediyelerinin CHP’nin yönetimine geçmesi Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine güvensizlik olarak görülmemeli, Milletin iradesine saygı gösterdiklerini dile getirdi. Kötümserliğe gerek olmadığını, Soğukkanlı değerlendirmeler yapmanın elzem olduğunu ve CHP’nin ulaştığı sonuçların abartılmaması gerektiği vurgusu yaptı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli sözlerine şöyle devam etti: “CHP’nin başını çektiği ittifakın oy oranı Cumhur ittifakının aldığı oy oranının çok altındadır. Hiç kimse bize demokrasi dersi vermeye çalışmasın. Biz göreceğimizi gördük, yaşayacağımızı yaşadık; gerekli neticeleri çıkardık. 15 Temmuz gecesi hainlerin lehine kadeh kaldıran şahsın Edirne’ye belediye başkanı olmasını sırf sandıktan çıktı diye ahlaken kabul edemeyiz. TKP’den Tunceli Belediye başkanı olan şahsın Dersim dayatmasına hoş görü gösteremeyiz.”

“İSTANBUL’DA SEÇİM TEKRARI BEKA MESELESİDİR”

Bahçeli, “Kızgın demiri soğutalım ama tertipleri ağırdan almayalım” şeklinde konuşarak bu gidişle FETÖ’nün kaybettiği mevzileri yeniden kazanacağını dağlarda kovalanların belediyelere konuşlanacağını söyledi.

MHP lideri Bahçeli “İstanbul’daki seçimlere şaibe karıştırılması pis bir senaryonun ilk etabıdır.

İstanbul Büyükşehir Belediye başkanının sürekli mazbata vurgusu yapması üzerine çalışılmış sinsi bir hazırlıktır. YSK üyeleri zillete göz yumamaz. YSK bir şekilde hukuki destek alacak mıdır? İstanbul’da seçim tekrarı beka meselesidir” dedi.

HABER: Sümer TAŞKIRAN

www.polismedya.com.tr

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.