SON DAKİKA

BAKAN SOYLU: BOŞUNA MAĞARA FALAN ARAMAYIN SİZİ BİTİRECEĞİZ!

Bu haber 11 Mart 2020 - 16:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde düzenlenen ‘81 İl Terörle Mücadele Şube Müdürleri Değerlendirme Çalıştayı’na katıldı.

Katıldığı toplantıda gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu:

“Türkiye’nin son dönemde terörle mücadelesindeki en kritik adım işin içine, terörizmle mücadeleyi de dahil etmiş olmasıdır” diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sözlerine şöyle devam etti: “2020 yılının sahada bizatihi kendimizin bulunduğu, bunları buradan tamamen silmek, terör örgütünü Türkiye sınırları içinde tamamen bitirmek için varımızı yoğumuzu ve bütün riskimizi ortaya koyduğumuz bir yıl olacak.”

Yılbaşından bugüne kadar birisi DEAŞ, birisi sol terör örgütü, 23’ü de PKK olmak üzere 25 terör eyleminin engellendiği ve 246 teröristin etkisiz hale getirildiği bilgisini aktaran Soylu; Milletimizi bütün tehlikelerden muhafaza edebilmek için 24 saat çalışıyoruz. Çünkü karşımızda Türkiye’yi istikrarsızlaştırmaya çalışan, Suriye’deki istikrarsızlığı ve Irak’taki istikrarsızlığı Türkiye’ye taşımak isteyen ve Batı tarafından desteklenen acımasız bir terör örgütü silsilesi var” ifadelerini kullandı.

BOŞUNA MAĞARA FALAN ARAMASINLAR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, PKK denilen terör örgütününün, 2021 yılında Türkiye sınırları içine aktartmayacaklarını,

2020 yılının sonbaharından sonra da bir daha kış üslenmesi gibi bir dertlerin de kalmayacağını bu sebeple boşuna mağara falan aramamalarının altını çizerek, şu bilgileri aktardı: “Geçen yıl terör örgütüne 130 katılım olmuştu, buna karşılık 273 kişiyi, aileleriyle görüşüp ikna yoluyla dağdan indirmiştik. Bu yıl ise en güncel rakamla, yılbaşından bugüne kadar PKK’ya sadece 7 kişi katıldı. Bunun karşısında 58 kişi ikna yoluyla teslim oldu.”

FETÖ konusunda ise sözlerini şu şekilde sürdürdü. “Yılbaşından bugüne kadar PKK/KCK’nın şehir yapılanmalarına yönelik 841 operasyon gerçekleştirildi. FETÖ ile mücadelemizde de yılbaşından bugüne kadar 2 bin 67 operasyon, 4 bin 214 gözaltı ve 654 tutuklama gerçekleştirdik. Bu mücadelede de hiçbir şekilde gevşeklik göstermemiz mümkün değildir. Bu örgütün sosyal medyada olsun, genel toplum iletişiminde olsun özellikli birtakım dedikodular oluşturma kabiliyetine çok dikkat etmek zorundayız.”

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, Edirne’den Türkiye’yi terk edip Yunanistan’a geçmek isteyen mülteciler konusuna da değinerek Avrupalı devletlerin tavrı ile ilgili “Kravatları cicili bicili ama gönüllerinin kapkara olduğunu, vicdanlarının da insanlıktan uzak olduğunu görüyoruz. Avrupa’ya bakıyorum ve acıyorum. Avrupa’ya ehemmiyet veren Türkiye’dekilerden de tiksiniyorum. Bunu da açıkça söylüyorum.” şeklinde sözlerine son verdi.

HABER: Sümer TAŞKIRAN

www.polisbasin.com

www.polismedya.com.tr

www.polismedya.tv

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.