SON DAKİKA

BAKAN SOYLU KASTAMONU’DA AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

Bu haber 14 Aralık 2018 - 22:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kastamonu’nun Taşköprü İlçesinde Turhan Topçuoğlu Şehir Parkı’nda, Turhan Topçuoğlu Şehir Parkı 2. etabı, Hologram Merkezi, Bölge Trafik Şube Müdürlüğü hizmet binası, Atabey Konağı Millet Kıraathanesi ve Muhtarlar Müzesi’nin ortak açılışı amacıyla düzenlenen törende katılarak konuşma yaptı. Konuşmasında, 2018 Türk Dünyası Kültür Başkenti olan Kastamonu’da bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

Bakan Soylu, çağrı merkezlerinin 112’de birleştirileceğini belirterek, Kastamonu’da 112 Acil Merkezi ve Güvenlik Acil Durum Merkezi’ni bitirdiklerini, önümüzdeki günlerde hizmete gireceğini açıkladı.

İçişleri Bakanı olduğu dönemde tek çatı altında hizmet veren 112 hattının 18 yerde bulunduğunu vurgulayan Soylu, bugün 42’sini tamamladıklarını, gelecek yıl sonuna doğru da 81’ini bitireceklerini, böylece vatandaşların sağlık, polis, orman gibi konuların hepsine buradan ulaşacağını söyledi.

BU TOPRAKLARDAKİ KARDEŞLİĞİN ÖNEMİ ÇOK BÜYÜK

Bakan Soylu, Türkiye’nin büyümesinden rahatsız olanların operasyon çekmeye çalıştığını aktardı ve şöyle devam etti; “Bu topraklardaki kardeşlik çok önemli. Tam 6 yıldır Türkiye’nin büyümesinden, zenginleşmesinden, ayakları üzerinde durmasından, etrafındaki coğrafyaya elini uzatmasından, dünyada kim mazlumsa, kim sıkıntıdaysa, bu coğrafyanın, dinimizin, milletimizin, geleneklerimizin  bize verdiği anlayışla elini uzatıp yardımcı olmasından, kimliğini kaybetmemesinden, annesinin, atasının söylediğini unutmamasından rahatsız olanlar, operasyon üzerine operasyon çekmeye çalışıyor. Türkiye’yi istikametinden vazgeçirmeye çalışıyorlar. Gezi olaylarından 17-25 olaylarına, 6-7 Ekim olaylarından 15 Temmuz’a kadar tek bir dertleri var. Dertleri Türkiye’yi istikametinden vazgeçirmek. Dertleri 10 bin doların üzerine gelen Türkiye’nin kişi başı gelirini 25 bin dolara ulaştırmamak. Dertleri önlerinde eğilmeyen, belini bükmeyen, her dediklerine ‘eyvallah’ demeyen, milletimizin özgür ve hür yaşamasını, ülkenin terörden arındırılmasını, ülkemin istihdamından zenginliğine kadar bu ülkenin dünyanın en büyük 10 devletinden biri olmasını sağlayan ve milletin itimat ettiği Tayyip Erdoğan’ı Türkiye’nin yönetiminden uzaklaştırmak. Türkiye’yi istedikleri gibi idare edip istedikleri yöne çevirebilmek.”

TERÖR GİBİ UYUŞTURUCUYU DA SİLECEĞİZ

Uyuşturucu ile mücadele çalışmalarının aralıksız devam ettiğinin altını çizen 

Bakan Soylu, “Okulların önünde uyuşturucu satıcısı gördüğünüzde ayaklarını kırın” dediğini hatırlatarak, şu değerlendirmede bulundu:

“Bana kızdılar bu lafı söyledim diye. Yanlış mı yapmışız? Öyle bir mücadele yapılıyor ki 81 ilde narkotimlerimizi oluşturduk. Bir baktım ki uyuşturucudan ölenlerin sayısı 500’den 900’e çıkmış. ‘Eyvah’ dedim, bir tehlike var burada. Sayın Cumhurbaşkanımıza arz ettim. Dedi ki, ‘Seferberlikle üzerine gidiyorsunuz’. Uyuşturucudan ölen, ekim ayının sonuna kadar 941 sayısı 2017 sayısıdır. 926 sayısı 2016 sayısıdır. Bu yıl bu zamana kadar 317. Bunu daha da aşağıya çekmek için büyük gayret ortaya koyacağız. Mücadelemizin karşılığını alıyoruz. Dün arkadaşlarımız yine operasyon yaptılar. Sosyal medyada uyuşturucuyu özendirmeye çalışanlara operasyon yaptı. Hiç endişe etmeyin. Bu yıl şu ana kadar 21 bin 600 uyuşturucu satıcısını tutukladık. Terörle nasıl mücadele etmişsek, aynı şekilde uyuşturucuyu da silmezsek namerdiz.”

İçişleri Bakanı SÜleyman Soylu, konuşmasının ardından Turhan Topçuoğlu Şehir Parkı 2. etabı, Hologram Merkezi, Bölge Trafik Şube Müdürlüğü hizmet binası, Atabey Konağı Millet Kıraathanesi ile Muhtarlar Müzesi’nin açılışını gerçekleştirdi.

HABER: Sümer TAŞKIRAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.