SON DAKİKA

BAKAN SOYLU: “Koşturmamızın sebebi tehdidin büyüklüğü ve işimizin çokluğudur”

Bu haber 11 Şubat 2022 - 22:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İçişleri Bakanlığı koordinesindeki çalışmalardan biri olan Altındağ Belediyesi ve AFAD arasında yeni bir protokol imzalandı. 

İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU’nun katılımıyla; 11 Şubat Cuma günü saat 16:00’da “Altındağ Belediyesi ile AFAD arasında Ankara Kalesi Sığınağı Tahsis ve İşletme Protokolü imza töreni yapıldı. Sonrasında “AFAD Akreditasyon Sertifika Belgesi Teslim Töreni” düzenlenendi. 

Törende Bakan Soylu bir konuşma yaptı. Konuşmasında; “Bugün 7 ekip, 189 kişiye AFAD akreditasyon sertifika belgesi vereceğiz. Sonrasında AFAD değerlendirme toplantıları yapma niyetindeyiz. Gerek sahada gerek teknolojide ciddi çalışmalarımız yapılmakta. Hedef, vatandaşımıza hızlı ve etkili ulaşım ve etkileşim sağlayabilmek. Bu koşturmamızın sebebi ise afet tehdidinin büyüklüğü ve işimizin çokluğudur” ifadelerine yer verdi. 

Soylu: “ Ülkemiz afet bölgesidir. Bu gerçeği ve bu önemli tespiti görmezden gelemeyiz. Risklerimiz var ve deprem hareketliliği giderek artmakta. Türkiye afet yönetimi konusunda tecrübe ve birikimleriyle yüksek seviyeye ulaşmaya devam ediyor. En güzel örneğini Hırvatistan’da yaşanan deprem olayında gösterdik. Cumhurbaşkanımızın onayıyla Hırvatistan’a 200  konteynır gönderdik ve 1 köy kurduk. Adına da Türk köyü dediler. İşte bu yardım medeniyetimizin, inancımızın, kültürümüzün çok büyük ve önemli bir fotoğrafıdır” dedi. 

“BİZDE DİKEY DEĞİL, YATAY HİYERARŞİ VARDIR”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AFAD akreditasyon sertifikası alacaklara seslenerek şu sözleri sarfetti: “Büyük bir adanmışlıkla bu salonda olduğunuza ve önemli işler başaracağınıza inanıyorum. Attığınız adım büyük bir adımdır. Bir başkası için yaptığınız fedakarlık, ötekini hissetmek bir hayata dokunmak çok değerli adımlardır. 

Bizde dikey değil, yatay bir hiyerarşi var. Hepimiz çalışmaya tabiyiz ve birlikte çalışıyoruz. Sertifikalarınız hepinize hayırlı uğurlu olsun. Tebrik ediyorum.”

Toplantı sonrasında sertifika teslimiyet töreni yapıldı. Akabinde hatıra fotoğrafı çekildi.

HABER: Sümer TAŞKIRAN / ANKARA

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.