SON DAKİKA

TERÖRDEN ARINDIRILMIŞ BELEDİYELERE, HİZMETTE TAM NOT

ASAYİŞEĞİTİMGenelGÜNDEMPOLİS GÜNDEMPOLİS GÜNDEMİPOLİSİN SESİTERÖR

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU; AİLE İÇİ ŞİDDETE KARŞI ELEKTRONİK KELEPÇE İZLEME MERKEZLERİ KURULACAK

ASAYİŞEĞİTİMGenelGÜNDEMPOLİS GÜNDEMPOLİS GÜNDEMİPOLİSİN SESİ

SALGIN TEDBİRLERİ İLE İLGİLİ MERAK EDİLENLER

ASAYİŞEKONOMİGenelGÜNDEMPOLİS GÜNDEMPOLİS GÜNDEMİSAĞLIKSİYASETSONDAKİKA

BAKAN SOYLU, KARADAĞ İÇİŞLERİ BAKANI İLE GÖRÜŞTÜ

Bu haber 22 Şubat 2019 - 2:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İçișleri Bakanı Süleyman Soylu, 21 Șubat Perșembe günü Karadağ İçișleri Bakanı Mevludin Nuhodzic ve beraberindeki heyeti ile biraraya geldi.

Görüşme İçişleri Bakanlığı’nda gerçekleşti.  Ardından Türkiye Cumhuriyeti  Hükumeti ile Karadağ Hükumeti arasında Afet ve Acil Durumlar Alanında İșbirliği Anlaşması imzalandı. Görüşmenin ardından iki bakan ortak basın açıklaması yaptı. Açıklamasında Süleyman Soylu, görüşmenin karşılıklı güven ve anlayışın güçlenmesi ve iki ülkenin dostluğunun pekişmesi hususlarında çok verimli ve etkili bir görüşme olduğunu ifade etti. Bakan Soylu, iki ülke arasındaki ikili ilişkilerin büyük ivme kazandığına ve çok önemli bir faktör olduğunda dikkat çekti. Afet konusuna da değinen Bakan Soylu, etkin ve entegre sistem oluşturma konusunda büyük ilerleme katettiğinin de altını çizdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, FETÖ ile mücadele konusunda istişare ettiklerini, ilerleyen süreçte bu konuda birlikte hareket etmeye devam edeceklerini ve özellikle Karadağ makamlarına FETÖ ile mücadele hususunda ülkemizle göstermiş olduğu dayanışma dolayısıyla müteşekkir olduğunu belirtti.

Karadağ İçișleri Bakanı Mevludin Nuhodzic’n de yaptığı açıklamada, ikili görüşmelerde kanun dışı göçler, insan kaçakçılığı ve terörle mücadele konularına değindiklerini ifade etti. Ayrıca  Türkiye’nin Suriyeli sığınmacılara göstermiş olduğu yaklaşımı takdir ettiğinin altını çizdi. Bakan Nuhodzic iki ülke arkasındaki ilişkinin üst düzeyde olduğunu ve görüşme esnasında konuşulan tüm hususlarla alakalı mücadelede kararlı olduklarını söyledi.

HABER: Sümer TAŞKIRAN 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.