SON DAKİKA

Kısmi Kapanma Neyi İçeriyor?

ASAYİŞGÜNDEMPOLİS GÜNDEM

BAKAN SOYLU: PARKLARI IŞIKLANDIRIN, KAMERALAR TAKTIRIN

Bu haber 23 Ekim 2019 - 13:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ankara’da düzenlenen Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Toplantısı’na İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin katıldı.

Toplantı, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başladı.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, toplantıda bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasına belediyecilikte iletişimin önemine vurgu yaparak başladı. İletişim arttıkça hizmet kalitesinin de aynı ölçüde artacağına işaret eden Bakan Soylu, terör örgütleri, düzensiz göçmen, uyuşturucu ile mücadele ve buna benzer çeşitli konulara değinerek, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Doğu ve Güneydoğuda yapılan önemli gelişmelerin büyük ölçüde ivme kazandığını dile getiren Soylu, “Artık doğu ekspresinde aylar öncesinden öncü rezervasyon yapılmakta. Elbette yerel hizmetlerin de etkisi büyüktür. Kervan yolda düzelir mantığıyla bakmamak gerekir. Örneğin Belediye Başkanı nikâh kıyabilir, ama İçişleri Bakanı nikâh kıyamaz. Bunun nedeni ise yerel hizmetlerin halka etkili iletişim ve hizmet sağlamasıdır” şeklinde konuştu.
E- Belediyeciliğe de değinen Bakan Soylu, bunun Türkiye’nin önemli projelerinden biri olduğunu belirtti. Bu projenin %90-95’i Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na devredileceğini söyledi. Soylu, kurumlar arası entegre sayesinde binlerce faili meçhul olayın çözüldüğü aktardı.
Konuşmasında Belediye Başkanlarına seslenen Bakan Soylu, özellikle uyuşturucu satıcılarına karşı yapılan mücadelede okul çevrelerinin temizlendikten sonra satıcıların parkalara yöneldiğini belirtti. Soylu: “ Tüm parkaları ışıklandırın ve kameralar taktırın. Böylece caydırıcılık artar. Onları kıstırmış oluruz” dedi.
Ayrıca mekruh binaları da yıkmalarını isteyen Bakan Soylu şu sözleri sarf etti: “Mekruh binaları yıkın. Eğer biri size neden yıkıyorsunuz derse suçu bana atın. İçişleri Bakanı talimat verdi, diye konuşun. Ben üstleniyorum”

HABER: Sümer TAŞKIRAN

www.polisbasin.com

www.polismedya.com.tr

www.polismedya.tv

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.