SON DAKİKA

BAKAN SOYLU: POLSAN’A GÜVENİN VE KATILIN

Bu haber 13 Nisan 2019 - 19:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Polis Bakım ve Yardım Sandığı’nın (POLSAN) 51’inci Olağan Genel Kurulu’na katılarak bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında, POLSAN’nın başarılı bir sistem olduğunu söyleyerek Polis Bakım ve Yardım Sandığı hakkındaki görüşlerini dile getirdi. Bu bağlamda Bakan Soylu, geçtiğimiz aralık ayı içerinde yapılan yeni düzenleme ile göreve yeni başlayan Emniyet mensuplarının POLSAN’a zorunlu üyelik getirdiklerini, Avrupa’da da benzer formların olduğunun bilgisini aktardı.

BİR ARADA OLARAK GÜVEN DUYGUSUYLA GÜÇ ALMAK HEDEFİMİZDİR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tüm emniyet mensuplarına çağrıda bulunarak, POLSAN’a güvenip, katılmalarını istedi. Soylu, hiç bir şekilde üye sayısı arttırmak maksadı gütmediklerini, hedeflerinin arasında tüm Emniyet mensuplarının bir arada olarak güven duygusuyla güç almak ve POLSAN’ı Türkiye’nin en güçlü sandığı yapmak olduğunu vurguladı.

Bunun yanı sıra Bakan Soylu, Türkiye’nin durumunun Avrupa’ya göre genel anlamda iyi olmakla birlikte, 1985 yılında Türkiye nüfusunun yüzde 4.7’si 65 yaşın üzerindeyken bugün bu oran yüzde 9.8 olduğunu söyleyerek sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye olarak yolumuz hala çok uzun. Fon ve bireysel emeklilik sistemlerindeki aktiflerin milli gelire oranı Almanya’da yüzde 6.9, Fransa’da yüzde 10.1, Türkiye’de ise yüzde 2.6 civarındadır.”

EMEKLİLİK SONRASI BİR ŞEYLER DÜŞÜNMELİYİZ

Emeklilik sonrasındaki zamanın giderek uzadığı gerçeğine değinen Bakan Soylu, hem ülke ekonomisi açısından hem de bireysel olarak emeklilik sonrası hayatın kalitesinin arttırılması yönünde bir şeyler düşünülmesi gerektiğinin altını çizdi.

BAKAN SOYLU: POLSAN’DA ORTAYA KOYDUĞUMUZ ANLAYIŞ DEĞİŞİKLİĞİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gerek FETÖ gerek PKK ve benzeri tüm illegal yapılara karşı durduklarını, ayrım gözetmeksizin topyekün mücadele ettiklerini söyledi. Fakat FETÖ terör örgütünün çok daha karmaşık ve içimize sızmış bir örgüt olduğunu, bu bağlamda içerden temizlik yapıldığını belirten Bakan Soylu, tamamen bittiğini söyleyememek ile beraber önemli ölçüde başarı elde ettiklerini, aynı zamanda hain FETÖ terör örgütünün ortaya koydukları tahribatı da gün yüzüne çıkardıklarını ifade etti.

Bakan Soylu: “İşte POLSAN’da ortaya koyduğumuz anlayış değişikliği ve atılımın temelinde de bu temizlik hareketi yatmaktadır. Kaybettiğimiz zamanı, kaybettiğimiz maddi fırsatları, gelişme fırsatlarını hızlıca geri almak durumundayız. Geçmişi mülahaza etmek, bize sadece ders vermelidir, zamanımızı almamalıdır” şeklinde konuştu.

HABER: SÜMER TAŞKIRAN

www.polismedya.com.tr

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.