SON DAKİKA

AÇIK ALANLARA SİGARA YASAĞI

ASAYİŞGenelGÜNDEMSAĞLIKSONDAKİKA

BAKAN SOYLU: TÜRK MİLLETİ TARİH BOYUNCA MAZLUMA UMUT OLMUŞTUR

Bu haber 15 Temmuz 2019 - 11:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu himayesinde organize edilen ve Emniyet Genel Müdürlüğü koordinatörlüğünde 15 Temmuz 251 şehit ve 2 bin 331 gazilerin anılması, 15 Temmuz’un unutulmaması ve unutturulmaması amacıyla 3. yılına giren 15 Temmuz etkinlikleri kapsamında Bakanlık bünyesindeki programlar çerçevesinde Şehit eşleri ve çocukları için kahvaltı düzenlendi. Programa İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, İçişleri Bakan yardımcıları Mehmet Ersoy, Muhterem İnce, Prf. Dr. Tayyip Sabri Erdil, İsmail Çataklı, AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu, çok sayıda Devlet Erkan’ı ve davetliler katıldı.

Kahvaltı sonrası Kuran-ı Kerim  tilaveti okundu.

Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya açılış konuşması gerçekleştirdi.

Konuşmasında; 15 Temmuz’un Türkiye için yeni bir dönüm noktası olarak tarihe geçmiş olup, İstiklal ve istikbal için bir kahramanlık destanı olarak Türk tarihinde önemli bir yer aldığının altını çizdi. Ayrıca 15 Temmuz’un içerdeki hainlerin geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de ülkeyi milleti, gelecekteki tehdit açısından son derece dikkatli olunması gerektiğine dikkat çekti. Bu çerçevede 15 Temmuz’un son derece önemli bir milat olarak alınması gerektiğini aktardı. UZUNKAYA konuşmasına şöyle devam etti: “ Bizler içerde ve dışarda ülkemizin birliği ve bütünlüğünü bozmak isteyen ve bunların arkasındaki hain ellerin elinde taşeron olarak kullanılan onlarca örgütün saldırısına maruz kalmış ve bunlarla ilgili mücadeleyi de bugüne kadar en üst düzeyde yerine getirmiş asil milletin evlatları olarak, 15 Temmuzda da aynı mücadeleyi göstererek milletçe bir bütün halinde Cumhurbaşkanımızın iradesi, talimatları ve yönlendirmesi çerçevesinde tüm ülkemizde vatandaşlarımızın tek vücut olup ayağa kalktığı bir gün olarak tescillenmiştir. Oysa bu hain darbeyi hazırlayanlar 16 Temmuz sabahı ülkemizin parçalanmış, iç savaşa sürüklenmiş bir ülkeye dönüşmesini arzu ederlerken, Allah’ın da iradesi ile 15 Temmuz bu ülke evlatlarının tek vücut olarak birleştiği bir güne dönüşmüş ve bundan sonra aynı anlayışı, yaklaşımı ve aynı vatansever değerleri taşıyacak olan bir milletin evlatlarına ışık oluşturmuştur.”

Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, 15 Temmuz’da hayatlarını kaybeden 63’ü polis şehidi olmak üzere toplam 251 şehidimize Allah’tan rahmet dileyip, gazilerimize sağlıklı, sıhhatli yaşam temennilerinde bulundu.

Ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu  bir konuşma yaptı. Bakan Soylu, bugün huzurlu, özgürce, demokrasi ve istikrar içerisinde yaşayan bir ülke olarak birlikte toplanıyor olabilmenin çocukların özgür bir gelecekte yaşayabilecekleri bir ortam oluşmasının kaynağının, 15 Temmuz gecesi şehit ve gazilerin vesilesiyle gerçekleştiğini belirtti.

“Biz sadece kendimiz için yaşayan bir millet olsaydık bu nimete ulaşamazdık. Bu millet tarih boyunca mazluma umut olma halinden hiç vazgeçmemiştir” diyerek milli birliğin önemine vurgu yapan Bakan Soylu, Türk milletinin inanç ve değerlerimiz gereği Çanakkale’de, Kurtuluş savaşında, Sütçü imam, Seyit onbaşı, Sarıkamıştaki fidanlar ve 15 Temmuzdaki şehitlerin de ihtiyaç halinde gerekeni yapmış olduğunu sözlerine ekledi. Soylu, bir daha böyle gecelerin yaşanmaması temennisinde bulundu.

SOYLU:  “HÜZÜN, ONUR VE UMUT BİZİ ÇERÇEVELEMİŞ DURUMDA

Bir yanda hüzün, bir yanda onur ve diğer yanda ise umut taşıdığını söyleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu duygularını şu sözlerle sürdürdü: “Hüznün, onurun ve umudun olduğu duygularımız bizi çerçevelemiş durumdadır. Hüzünlüyüz; çünkü ülkemizi haince bir işgal planıyla alma girişimini hiç birimiz ummuyorduk.

Onurluyuz; ülkemizi işgal etmeye kalkışanlara karşı durup ‘Reisimiz çağrı yaptı. Memleket elden gidiyor, sokaklara çıkmak zorundayız’ diyerek canlarını veren şehitlerimizin en üst rütbeye taşınması bizim büyük onurumuzdur.

Umutluyuz; çünküşehitlerimize umut bıraktılar.Ülkemiz için sadece görevli olanlar değil, milletin her bir ferdinin canını nasıl feda edebileceğini, bu ülkeyi teslim almaya çalışan hain planlar yapanlara karşı milletimizin nasıl bir cevap vereceği büyük bir umuda sahibiz.”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şehit çocuklarıyla sohbet ederek, zaman zaman onlarla oynayarak oynayarak ve hediyeler dağıtarak bir nebze de olsa acıları dindirmeye çalıştı.

Program şehit eşleri ve çocuklarının helikopter gezisiyle son buldu.

HABER : Sümer TAŞKIRAN

www.polisbasin.com

www.polismedya.com.tr

www.polismedya.tv

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.