SON DAKİKA

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU; AİLE İÇİ ŞİDDETE KARŞI ELEKTRONİK KELEPÇE İZLEME MERKEZLERİ KURULACAK

ASAYİŞEĞİTİMGenelGÜNDEMPOLİS GÜNDEMPOLİS GÜNDEMİPOLİSİN SESİ

SALGIN TEDBİRLERİ İLE İLGİLİ MERAK EDİLENLER

ASAYİŞEKONOMİGenelGÜNDEMPOLİS GÜNDEMPOLİS GÜNDEMİSAĞLIKSİYASETSONDAKİKA

BAKAN SOYLU: VE BİR GEMİ YANAŞIR UMUDA…

Bu haber 19 Mayıs 2019 - 15:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Bakan Soylu’nun mesajı şöyle;

Ve bir gemi yanaşır umuda…

“Aziz Milletimizin tarih sahnesindeki varlığının en sıkıntılı günlerinden birinde, Samsun’da atılan ilk adım, sadece bir milletin kurtuluş mücadelesinin değil, aynı zamanda dünyanın sömürgeci güçlerine karşı mazlumların mücadelesinin de ilham kaynağı olmuştur.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının tam 100 yıl önce attığı o ilk adım, bugün hem bize hem dünyaya ilham vermeye devam etmektedir. Kurtuluş mücadelesi sonucunda göndere çektiğimiz Ay yıldızlı Bayrağımız bir asırdır bu ilhamla dalgalandığı gibi; o günün sömürge milletlerinden pek çoğu Samsun’daki o ilk adım ve sonrasında verilen mücadele örnek alınarak bağımsızlıklarına kavuşmuştur.

19 Mayıs ve devamındaki Kurtuluş Savaşı, bir gençlik hareketidir, gençler için, gençlerden kuvvet almıştır. Bugün de ülkemizin kalkınması, gelişmesi ve dünya mazlumlarının umudu olması için attığımız her adımda, gençlerimizin kabiliyeti, bilgisi, alın teri ve inancı yatmaktadır.

Bugün gençlerimizi hedef alan terör ve uyuşturucuyla mücadelemizde kullandığımız yerli üretim insansız hava araçlarımız, helikopterlerimiz, silahlarımız; gerek kullandığımız gerekse dünya piyasasına ihraç ettiğimiz yerli yazılımlarımız, yine gençlerimizin elinden ve zihninden çıkmaktadır. Ve biz biliyoruz ki köklü medeniyetinden güç alan gençliğimiz, Ay yıldızlı bayrağımızı daha nice yüzyıllar boyunca dalgalandırmaya muvaffak olacaktır.

Dağlarında hiçbir terör unsurunun kalmadığı bir Türkiye’ye, Samsun’daki ilk adım kadar yakınız. Dünyayı saran uyuşturucu belasıyla da tartışmasız şekilde dünyada en yoğun ve en başarılı mücadeleyi veren ülkeyiz. Ezcümle, gençlerinin alın teri ve şehit kanıyla kurulmuş bu ülkede gençlerimiz için çalışmaya ve kuruluş hedeflerimizle, mazimizden güç alarak varlığımızı yarınlara taşımaya devam ediyoruz.

Bu vesileyle Aziz Milletimizin ve bütün gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı tebrik ediyor; başta ilk adımı atan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu uğurda mücadele etmiş bütün geçmiş büyüklerimizi, gazilerimizi, bu ülkeyi savunurken şehadet şerbetini içmiş tüm gençlerimizi, rahmet ve şükranla anıyorum.”

HABER: Sümer TAŞKIRAN

www.polismedya.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.