SON DAKİKA

BAKAN SOYLU’NUN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Bu haber 08 Mart 2019 - 14:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İçișleri Bakanı Süleyman Soylu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Mesajında; kadınların güvenlik ihtiyacının, karşı karşıya kaldıkları tehdit ve şiddetin mazisinin insanlık tarihi kadar eski olduğunu söyledi. Bakan Soylu: “Medeniyet tarihimizde, inançlarımızda, kadına verdiğimiz öneme dair pekçok örnek, yüz akı olabilecek pekçok yaşanmışlık bulabiliriz. Ancak bu kariyer, bizim için sadece bir övünç değil, aynı zamanda bir sorumluluktur” şeklinde konuştu.

8 Mart Dünya Kadınlar Gününün kadınların toplumsal, ekonomik, sosyal hayat ve aile içindeki rollerini güçlendirme ve güven içinde yaşama haklarına yönelik her türlü tedbiri alma noktasındaki sorumluluğun bizlere güçlü bir şekilde hatırlatarak, önemli bir farkındalık oluşturmanın altını çizdi. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: “ 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesileyle güzel bir geleceğin inşası için omuz veren, insanlığa umut veren, emek veren, sadece varlıklarıyla bile dünyayı güzelleştirebilen tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü yürekten kutluyorum” ifadelerini kullandı.

HABER: Sümer TAŞKIRAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.