SON DAKİKA

BAKAN SOYLU’NUN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

Bu haber 19 Eylül 2019 - 9:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, GAZİLER GÜNÜ dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Bakan Soylu’nun mesajı şöyle:

​“Sadece bir hatırlama, bir anma, hakkını teslim etme günü değil, esasında milletçe hissettiğimiz bir gurur gününe daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

​Osmanlı’nın kurucusu Osman Gazi’den, güzel Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, öncesindekilerden sonrasındakilere kadar tüm gazilerimiz, esas itibarıyla bu milletin bekasının sigortası olmuşlardır. Çünkü bir ülkede “gazi” varsa,  “gaza” da vardır. “Gaza” varsa, uğrunda şehadetin bile göze alındığı çok değerli bir vatan, çok değerli bir bayrak ve onları  korumaya, geleceğe taşımaya azimli bir millet vardır.

​Elbette ki Gaza’nın da gazilerin de ismi değişir, şekli değişir. Geçmişte, Peygamber Efendimiz (S.A.V.)’in gazi olduğu Uhud’dur; dün Malazgirt’tir, Çanakkale’dir,  Sakarya’dır; bugün terörle mücadeledir, asayiştir, karada denizde nöbet beklemektir; 15 Temmuz’da milletin iradesine uzanan hain elleri kırmak için meydanlara inmektir. Şekli de ismi de ne olursa olsun, bu Aziz Millet “gaza”’dan el çekmemiştir, gazilerinden de ayrı kalmamıştır.

​Şehadeti göze alan, şehadet için yola çıkan, nasibine de “yaşarken alınabilecek en yüce paye” olarak gördüğümüz, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazilerimizin “Gaziler Günü”’nü en içten dileklerimle kutluyor;  aramızda olmayanları rahmet ve minnetle anıyor, bizlerle birlikte ve her şartta yeniden gazaya hazır olan gazilerimize, Cenab-ı Hak’tan şifa, sabır ve uzun ömür diliyoruz.”

HABER: Sümer TAŞKIRAN

www.polisbasin.com

www.polismedya.com.tr

www.polismedya.tv

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.