SON DAKİKA

AÇIK ALANLARA SİGARA YASAĞI

ASAYİŞGenelGÜNDEMSAĞLIKSONDAKİKA

Rahmetle ve Saygıyla Anıyoruz

EĞİTİMGenelGÜNDEM

BAKAN SOYLU’NUN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Bu haber 12 Ağustos 2019 - 0:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İçişleri Bakanlığınca yapılan açıklamada;

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Bakan Soylu’nun mesajı:

“Mutlu edersek, mutlu oluruz” anlayışıyla hazırlandığımız; geleneklerimizin, inancımızın ve kardeşliğimizin güzelliğine dair ne varsa içinde barındıran bir Kurban Bayramı’na daha kavuşmanın mutluluğu içindeyiz.

Bu bayram, her yönüyle bize yakışan bir bayramdır. Fakirden, yardıma muhtaç olandan köşe bucak kaçan 21. yüzyıl dünyasının aksine bizim medeniyetimiz, değerlerinden aldığı ilhamla tarih boyunca mazlumun yanında olmuş, ekmeğini paylaşmış, kapısını açık tutmuştur. Savaştan ve ölümden kaçan binlerce insana kucak açan Aziz Milletimiz, bu vesileyle asaletini bir kez daha göstermiştir.

Elbette ki Kurban Bayramı paylaşmanın mutluluğunun yanısıra kavuşmanın, hasreti gidermenin mutluluğuna da vesiledir. Bu noktada en büyük korkumuz, hiç kuşkusuz ki trafik kazası haberleridir. Çok şükür ki, son yıllarda tüm vatandaşlarımızla birlikte topyekün bir gayretle, bu noktada önemli kazanımlar elde ettik. 1 Ocak – 4 Ağustos arasında, geçen yılın aynı dönemine göre trafik kazalarındaki can kayıplarında % 33 azalma yaşadık. Aynı şekilde bayram trafiğinde de her geçen yıl, günlük can kaybı ortalamamızda azalışlar elde ettik.

Arzumuz odur ki bu bayram, elde ettiğimiz bu kazanımları daha ileriye götürelim, mümkünse hiç kaza haberi almayalım. İçişleri Bakanlığı olarak bu konuda yine tedbirlerimizi aldık. Bayram tatili süresince toplam 116 bin 236 personelimiz trafik denetlemesinde olacak şekilde, planlamamızı yaptık. Özellikle ekiplerimizin görünürlüğünü arttırmaya ve sürücülerimizin dikkatini çekmeye dönük bir anlayışla tüm tedbirlerimizi aldık.

Özellikle emniyet kemeri kullanımında farkındalık oluşturabilmek maksadıyla bu bayramdaki trafik temamızı “Kemeriniz Ses Getirsin” olarak belirledik. Trafik kazalarındaki can kayıplarını %75 oranında azalttığı araştırmalarla ispatlanmış olan bu alışkanlığı yaygınlaştırmak için bütün vatandaşlarımızın katkılarını bekliyoruz. Ve yine aşırı hız, direksiyon başında cep telefonu kullanımı gibi hepimizi üzecek hatalar konusunda, tüm kamuoyunun dikkatini çekmek istiyoruz.

Bir emniyet kemeri sesi, biraz dikkat.. Kavuşmak için bunlar yeter.

Bu vesileyle Aziz Milletimizin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor, tüm sevdiklerimizle birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir bayram diliyoruz.”

HABER: Sümer TAŞKIRAN

www.polisbasin.com

www.polismedya.com.tr

www.polismedya.tv

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.