SON DAKİKA

BAKANLIK SÖZCÜSÜ ÇATAKLI: KENDİLERİNE TAVSİYEMİZ, YALANLARINIZI HATIRLAMAK ZORUNDA KALMAMAK İÇİN LÜTFEN DOĞRUYU SÖYLEYİN

Bu haber 06 Mayıs 2022 - 23:42 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı 2022 Nisan ayı aylık bilgilendirme basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda Nisan ayı içerisinde yapılan bakanlık faaliyetlerinden asayiş, terör, trafik, kaçakçılık, göç, uyuştutucu, siber suçlarla ilgili bilgiler aktarmanın yanı sıra gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.
Bir takım odaklar tarfından istirmar olarak belirlenen göç meselesinin Bakanlığın şu anki ana konusu olduğunu söyleyen Çataklı: “Gerek sosyal medya gerekese televizyon kanalları üzerinden ahkam kesip, siyaset senaristliğinden film senaristiliğine soyunanlar toplumda provakatif eylemler yapmaya çalışmaktadır. Maksadımız, gündemdeki bu asılsız iddalar ve çarptımalar nedeniyle vatandaşımızın kafasındaki sorulara, yalan yalnış bilgilere toplumun zihnine atılan zehirle neyin nasıl çarpıtıldığını ve nasıl bir algı oluşturulduğunu ortaya koymaktır.
Elimizde devletin göç idaresine ait güçlü bir göç sistemi var. Kimse kusura baskmasın elinde bu tarz bir sitem olmayan bir kişi ister siyasi parti lideri olsun, ister başka kişi, hayal ürünü bilgilerle kamuoyunu yanlış bilgilendiremez.
Hayatında bir kez bile sınır kapısına gitmemiş ve bu işlerin nasıl yürüdüğünü bilmeyen kişileri, asılsız sayılar üzerinden manipülasyonlar yapıp yurt içinde yapılmış fakat dışarıdan olmuş gibi gösterilen sahte video ve sahte sayı bilgiler var. Siber suçlar birimimiz bu konuda kimin ne yaptığını zaten görüyor, biliyor ve bunları yapanları tespit ediyor. Yapılan bu sahte paylaşımlar feto ve pkk kaynaklıdır. Kendilerince bir strateji uyguluyorlar. Önce bir yalan uyduruyorlar ve bu yalanı ısrarlı bır şekilde devam ettiriyorlar’ ifadelerini kullandı.
Türkiye’nin çok acık bir provakasyonla karsı karşıya kaldığını sözlerine ekleyen Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, Türkiye’de 5 milyon 5 bin 690 yabancının tamamının sığınmacı olmadığını, 1 milyon 417 bin 997 resmi ikametle bulunan yabancıları kapsadağı bilgisini aktardı.

2017 yınında bu yana suriyeli sayısında ciddi bir değişim olmadığını söyleyen Çataklı,: Kendilerine tavsiyemiz, yalanlarını hatırlamak zorunda kalmamak için lütfen doğruları söyleyin’ ifadalerini kullanarak sosyal medya ve tv kanallarında asılsız bilgiler yayan kişileri sert sözlerle eleştirdi.

HABER: Sümer TAŞKIRAN / ANKARA

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.