SON DAKİKA

BAŞARILI TATBİKAT

Bu haber 08 Ekim 2019 - 23:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ÇORLU DEVLET HASTANESİ SAĞLIKTA KALİTE STANDARTLARI’NIN TEMEL HEDEFİ HASTA VE ÇALIŞAN GÜVENLİĞİ’NİN SAĞLANMASI YÖNÜNDEKİ DUYARLI ÇALIŞMALARINDA YAPTIKLARI

“2019 YILI AFET VE ACİL DURUMLARA” YÖNELİK TATBİKATLA HİÇBİR AKSAKLIĞA MEYDAN VERMEDEN BAŞARILI BİR ÇALIŞMA SERGİLENDİ

 02.10.2019 tarihinde Çorlu Devlet Hastanesi’nde 2019 yılı Afet ve Acil Durumlara hazırlık yapmaya yönelik olarak “ Dış Toplu yaralanma Tatbikatı ” gerçekleştirildi.


Hastane Sivil Savunma Biriminin koordinasyonunda, (HAP) Hastane Afet Planı’na göre düzenlenen tatbikatta olası bir çoklu yaralanmış hasta gelmesi durumunda hastanedeki yönetim ekibinin ve diğer personellerin görevleri, bu durumda yapması gerekenler ele alındı.

Hastane Başhekimi (HAP Başkanı) Op. Dr. Lütfi Çağatay ONAR başkanlığındaki olay yönetim ekibi ve İl Sağlık Müdürlüğü gözetmenlerinin katılımı ile birlikte yürütülen tatbikat, hastane Acil servisinde yapıldı.


Afet ve Acil Durum Planı çerçevesinde hazırlanan senaryoya göre Hastane yakınında gerçekleşen trafik kazasında öğrenci servisinin kazası neticesinde hastanemize çok sayıda yaralının bir anda gelmesi durumunda, yönetim ekibinin sorumlulukları, toplanma, tahliye ve müdahale şekilleri belirlendi.

Afet ve acil durumun meydana geldiği ilk andan itibaren öncelik sırasına göre yapılması gerekenler, iletişimin nasıl sağlanacağı, diğer kurumlar ile koordinasyon yapılması, yönetim ekibinin üstlenecekleri görevler yapılan Hastane dışı toplu yaralanma tatbikatında değerlendirildi. Aynı zamanda sağlık hizmetlerinin etkin ve hızlı yürütülmesi, operasyon, lojistik, planlama, finans, halkla ilişkiler, sağlık hizmetlerinin sürdürülmesi gibi konularda imkan ve kabiliyetlerin denenmesi, bu konularda işbirliğinin geliştirilmesi yönünde yapılması gerekenler tatbikatta gözden geçirildi. Tatbikat sonrası afet ve acil durumlara en sistemli, hızlı ve güvenli şekilde müdahale edebilmek için nasıl organize olunacağı üzerinde durularak tatbikatın genel bir değerlendirme toplantısı yapıldı.

 

Haber; Hasan DESTEGÜL

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.