SON DAKİKA

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU; AİLE İÇİ ŞİDDETE KARŞI ELEKTRONİK KELEPÇE İZLEME MERKEZLERİ KURULACAK

ASAYİŞEĞİTİMGenelGÜNDEMPOLİS GÜNDEMPOLİS GÜNDEMİPOLİSİN SESİ

SALGIN TEDBİRLERİ İLE İLGİLİ MERAK EDİLENLER

ASAYİŞEKONOMİGenelGÜNDEMPOLİS GÜNDEMPOLİS GÜNDEMİSAĞLIKSİYASETSONDAKİKA

Başpolisler, yeni bir tazminat oranı belirlenmesini istedi

Bu haber 29 Mart 2017 - 9:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.

EMNİYET Genel Müdürlüğü’ne (EGM) başvuran başpolisler, rütbe almalarına rağmen hiçbir haktan faydalanamadıklarını belirterek, üstü konumundaki komiser yardımcısı ile astı konumundaki polis memuru rütbeleri arasında yeni bir tazminat oranı belirlenmesini istedi.

Başpolisler, bu kadroya atandıkları tarihten itibaren hak ettikleri parasal hakların ödenmesini talep etti.

Türkiye genelinde yaklaşık 6 bin başpolisin rütbe almasına rağmen tazminat haklarında herhangi bir değişiklik olmadığı kaydedildi.

YENİ ORAN TALEBİ

EGM’ye başvuran başpolisler dilekçelerinde, özetle şu ifadelere yer verdi: “3201 sayılı Emniyet Teşkilatı Kanunu’nda yapılan değişiklik ile emniyet teşkilatına başpolis memurluğu rütbesi getirilmiş, 2011 yılı içerisinde yapılan sınav sonrası, 14 Nisan 2011 tarihinde 10 bin başpolisin ataması yapılmıştır. Şu an halen 6 bin başpolis görev almaktadır. Ancak tüm bu görev ve sorumluluklar nedeniyle üzerimizde oluşan külfete karşılık, başpolis memuru rütbesinin getirilme amaçlarına aykırı olarak, fazladan hiçbir maaş karşılığı ödenmedi. Tüm bu hukuki nedenlerle, ‘Emniyet Hizmetleri Tazminatı’ başlığı altında rütbelere göre belirlenmiş olan tazminat oranları dikkate alınarak, başpolis memurluğu rütbesi için de, üstü konumundaki komiser yardımcısı ile astı konumundaki polis memuru rütbeleri arasında yeni bir tazminat oranı belirlenmesini, belirlenen yeni tazminat oranı üzerinden hesaplama yapılmasını istiyoruz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.