BELEDİYE ÖZÜR DİLEDİ, YANLIŞTAN DÖNDÜ

Geçtiğimiz gün yayınladığımız ‘Başkanın talimatı var dedi, Polisi otobüse bindirmedi’ haberimiz gerek yerel gerekse ulusal düzeyde büyük ses getirdi.

Adı bizde saklı olan Polis memuru 2 günlük görev için Adana ilinden geçici görevle ilimize gelmiş Sabiha Gökçen Hava Limanına görev için gittiklerinde 250 numaralı Belediye otobüsünü kullanmıştı. Polis memuru görev dönüşü aynı araca binmek istediğinde sürücünün tepkisi ile karşılaştı. Polis kimliğini göstermesine ve kanunen Belediye Otobüslerinden ücretsiz yararlanma hakkı bulunmasına rağmen sürücü Başkanın talimatı var diyerek polis memuru ile uzun süre tartıştı. Tartışma anlarını an be an kameralara kaydedildi. Haberin gazetemizde yayınlanmasının ardından ulusal medyadan bir çok haber kanalı ve TV’den haber ile ilgili bilgi ve görüntüler istendi.

ÖZÜR DİLEDİLER

Haber öylesine büyük yankı uyandırdı ki, sadece polislerden değil bir çok vatandaşdan da tepki mesajları geldi. Sosyal Medyada başlayan tartışma sürerken gazetemize yeniden ulaşan Polis memuru Belediye yetkililerinin kendisini aradıklarını ve bu durumdan dolayı özür dilediklerini belirtti.

BAŞKAN KARAOSMANOĞLU’NUN HABERİ YOK

Tartışmalar sürüp giderken Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun böyle bir talimat vermediği ortaya çıktı.Olayın ardından Büyükşehir Belediyesi yetkilileri yaptıkları açıklamada;

‘Konuyla alakalı olarak vatandaş ile görüşülmüştür. Hat 250 aracının Kocaeli ve İstanbul arası taşımacılık yapmasından dolayı ücretsiz kartların geçersiz olduğu bilgisi vatandaşa belirtilmiştir. Sürücü personelin daha önceden verilmiş talimatları uyguladığı ancak vatandaşla girdiği sözlü münakaşanın kurumumuza yakışmayacak tavırda olması dolayısıyla vatandaşımızdan özür dilenmiş olup ilgili sürücü hakkında gerekli cezai müeyyideler uygulanacaktır. Ek olarak yapılan bir düzenleme ile hat 250 araçlarında polis memuru personeller ücretsiz olarak taşınmaya başlanacaktır.

Bilgilerinize sunulur.

Saygılarımızla;

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığı

YORUM ALANI

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.