SON DAKİKA

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU; AİLE İÇİ ŞİDDETE KARŞI ELEKTRONİK KELEPÇE İZLEME MERKEZLERİ KURULACAK

ASAYİŞEĞİTİMGenelGÜNDEMPOLİS GÜNDEMPOLİS GÜNDEMİPOLİSİN SESİ

SALGIN TEDBİRLERİ İLE İLGİLİ MERAK EDİLENLER

ASAYİŞEKONOMİGenelGÜNDEMPOLİS GÜNDEMPOLİS GÜNDEMİSAĞLIKSİYASETSONDAKİKA

BOSNA HERSEK ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ’NİN YENİ BİNASI AÇILDI

Bu haber 24 Ekim 2019 - 0:14 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bosna Hersek Ankara Büyükelçiliği’nin Yeni Binasının açılışı münasebetiyle çok sayıda Büyükleçiler ve Üst düzey devlet büyükleri katıldı. Program iki ülkenin İstiklal marşının okunmasıyla başladı. 

Program’a Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu katıldı ve bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında Bosna Hersek ve Türkiye arasında çok köklü bir işbirliğinin bulunmakta olduğunu, bununla beraber sayısı binlerle ifade edilen Bosna Hersek kökenli vatandaşların ülkemizde olduğunu ve bu vesile ile iki ülke arasındaki ilişkinin her geçen gün derinleşmekte olduğunu sözlerine ekledi. Bakan Kasapoğlu, yeni binanın hayırlı olmasını dileyerek sözlerine son verdi.

Törene katılan Bosna Hersek Dışişleri Bakanı İgor Crnadak, Oslobodjenje gazetesi muhabirine verdiği röportajda günün anlam ve önemini vurgulayarak sözlerine şu şekilde devam etti: “ Yeni elçilik binası ilişkilerimizin kalıcı ve sürekli olmasını sağlamakta. Gayemiz her şeyden önce güçlü ekonominin oluşmasıdır ki zaten iki ülke arasındaki politik ilişkiler çok iyi. Özellikle Türkiye’nin güçlü bir şekilde  desteklediği Sırbistan- Bosna Hersek otoyolu projesi ve o bölgede yapılan bir çok değerli proje ile, ilerleyen süreçte bizler için çok büyük yardım sağlanmış olacak.”

Ardından söz alan Bosna Hersek Ankara Büyükelçisi Bakir Sadoviç’in tüm konuklar için özenle hazırlanan ikramlar ve müzik eşliğinde keyifli vakit geçirmelerini dileyerek kapanış konuşmasını gerçekleştirdi.

HABER: Sümer TAŞKIRAN

www.polisbasin.com

www.polismedya.com.tr

www.polismedya.tv

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.