SON DAKİKA

Bursa trafiğine droneli denetim

Bu haber 28 Eylül 2017 - 12:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bursa Emniyet Müdürlüğü şehrin trafik meselesini çözmek için kolları sıvadı. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü bünyesine dahil edilen motosikletli trafik timlerinin kavşaklar ve ana arterlerde göreve başlamasının ardından trafiğin son durumu havadan drone kamera ile denetlendi. Acemler ve Carrefour kavşaklarını drone ile mercek altına alan ekipler yapılan trafik ihlallerini de anında tespit ediyor.
Bursa İl Emniyet Müdürü Osman Akın talimatıyla Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü bünyesine dahil edilen motosikletli trafik timleri göreve başladı. Timlerin özellikle ana arterler üzerindeki çalışmalarının ardından trafikte büyük ölçüde rahatlama yaşanırken, personel takviyesinin ardından yaşanan iyileşmenin daha detaylı incelenebilmesi için trafiğin yoğun olarak yaşandığı bölgeler sabah saatlerinde drone kamera ile havadan görüntülendi. Alınan tedbirlerin yanı sıra Acemler – Carrefour arasında meydana gelebilecek olan trafik kazası, araç arızası, trafik ihlali gibi trafik sorunları sebebiyle sıkışan trafiğin seyri de drone kamera ile incelendi.
Takviye personel ile oluşturulan motosikletli trafik timleri, trafiğin yoğun olduğu saatlerde özelliklere kavşaklara kısa sürede ulaşarak, trafiğe anında müdahale ediyor.
Son 3 gündür trafikte yaşanan rahatlamadan memnun olduklarını ifade eden sürücüler, \Denetimlerin artmasından memnunuz, trafikte rahatlama var, ancak yollar araç yoğunluğu için yeterli değil\ diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.