SON DAKİKA

CAN AZERBAYCAN

Bu haber 20 Ekim 2020 - 23:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Azerbaycan Türk Devletinin verdiği milli mücadele kurtuluş savaşımızın bir benzeridir. 

Ermeni keferesinin 1992’den beri işgal ettiği Azerbaycan’ın Karabağ bölgesini düşman istila ve işgalinden kurtarmak için Azerbaycan Türk Devletinin başlattığı haklı mücadelesidir.

Türk Milleti yek vücut verdiği kurtuluş savaşını Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde nasıl kazandıysa, Azerbaycanlı Türk kardeşlerimiz bu savaşı kazanıp Karabağ’a Türk Bayrağını dikecektir.

Türk milleti kahpeliği, kalleşliği, ikiyüzlülüğü bilmez, mağdura, mazluma, kadın ve çocuğa acımasızca saldırmaz. Buna ne töresi, ne tarihi, ne de dini ruhsat vermez. Bunu ancak ermeniler yapar. 

Tarihte ermeniler kimdir bilir misin? Güçlünün karşısında boyun büken, el etek öpen, köpeklik yapan efendisi güçsüz, düşüncede acımasızca bütün iyilikleri unutarak boğazına sarılan, kahpece öldüren namertlerdir. 

Osmanlı Devletinin ihtişamlı dönemlerinde aynen şark kurnazlığı yaparak, efendisine sadık dost görünmeye çalışmış, gerçek yüzünü gizlemiş. Ecdadımız da bu hallerine inanarak gerçek yüzünü görmemiş, bu hainlere millet-i sadıka demiş, beylik paşalık vermiş, vezaret makamına oturtmuşlar. Vergi almamış, askere alıp cephede savaştırmamışlar. Efendisinin gölgesinde palazlanmış, zengin olmuş, iş güç sahibi olmuş. Nasıl olsa onları koruyan kollayan Türk milletinin çocukları cephede yedi düvelle savaşıyor, babaları da devlete vergi veriyor. Devlet de güçlü.. oh ne ala!

Gavur gavurluğunu bırakır mı? Ne zaman ki Efendisi hastalandı işte o zaman derhal dış güçlerle birlikte hareket ederek ihanete başladı. 

19.yüzyılın ikinci yarısından itibaren zorbalık ve ihanetin dozunu arttırarak ve efendisine bombalı tuzak kurmaya çalıştılar. Her zaman olduğu gibi Ruslar, Fransızlar, İngilizler bunlara bugünlerde olduğu gibi silah ve güç vermeye başladılar. 

I. Dünya savaşında Ruslarla birlikte Kars, Ardahan, Batum, Erzurum ve bölgesinde çok acımasız katliamlar yaptılar. Çoluk çocuk, kadın yaşlı demediler diri diri yaktılar. Kars’ın bir köyünde tandırda ekmek yapan Türk kadının kucağında emzirdiği çocuğu anasının kucağından alarak yanan tandıra atıp, tekrar onu yanmış olarak çıkarıp çırpınan anasına “bunu yiyeceksin” diye göğsünü kesen ve öldüren Ermeni çeteleri. Daha bunun gibi binlerce mezalim yaptılar. Aynı mezalimi 1992’den beri Karabağ’da Türk kardeşlerimize reva gördüler. 

Allah kafire fırsat vermesin! 

Nasıl ki Ruslardan güç alarak Türk halkına zulmettilerse Antep, Maraş, Urfa, Adana daha bir çok bölgede Fransız ve İngilizlerle  aynı mezalimi yaptılar. 

Kurtuluş savaşı kazanılıp bölgesinde Türk halkına zulmeden ermeniler 24 Nisan Tehcir kanunuyla o bölgeden uzaklaştırılınca içimizdeki uzantıları  ve dış güçler bu tarihi, ermeni soykırım tarihi olarak dillendirmekte, her yıl önümüze getirilmekte ve biz de buna inanarak özür dilemekteyiz. Ne olur şu tarihinizi bir okuyun! Yoksa ihanet etmiş olursunuz. 

İşte PKK da yandaşları da Ermeni. Cephedeki yenilgilerini tuzak kurarak benim Kürt halkımın malına, canına kastederek intikam alıyor. 

Artık uyanın! 

PKK Kürt değil ERMENİDİR. Kürt TÜRKTÜR!

Azerbaycanlı kardeşlerim dualarımız, yüreğimiz sizinle. Allah size zafer vadediyor. Zaferin kutlu olsun. Türk, yürekli olur cepheden kaçmaz. Tuzak kurmaz, sivilleri öldürmez. Bunu ancak ermeniler yapar. Bu inşallah ermenilerin son çırpınışları. Zafer sizin, Karabağ sizin. Gönlümüz sizin, dualarımız sizin..

 Allah yar ve yardımcınız olsun. 

KÖŞE YAZARI: Abdullah KAPLAN 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.