SON DAKİKA

ÇATAKLI, “HUZURSUZLUK ÇIKARMAK İSTEYEN MARJİNAL YAPILARA ASLA MÜSAADE ETMEYİZ”

Bu haber 04 Şubat 2021 - 14:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, 2021 Ocak ayı Basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamada siyasetin de sıcak gündeminde yer alan Boğaziçi eylemlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu:

“Boğaziçi Üniversitesi ülkemizin en güzide eğitim kurumlarından birisidir. Orada huzursuzluk çıkarmak isteyen marjinal yapılara asla müsaade etmeyiz. Hiç kimseye devletimizin gücünü sınamayı tavsiye etmiyoruz.”

04.01.2021 tarihinde gözaltına alınan 45 kişiden 22’sinin terör örgütleriyle irtibatlı olduklarının tespit edildiğini, İstanbul’da 159 kişinin 79’unun başta PKK FETÖ olmak üzere terör örgütleriyle irtibatlı oldukları tespit edildiğini ve yine gözaltına alınan 105 kişiden 52’sinin terör örgütleriyle irtibatlı olduklarının tespit edildiğini aktaran Çataklı, Halen İstanbul’da 28 kişinin işlemleri devam etmekte olduğu bilgisini aktardı. Gözaltına alınan 45 kişiden 22’sinin terör örgütleriyle irtibatlı olduğunun kesinleştiğini belirten İsmail Çataklı,  38 ilimizde 528 kişi yakalanmış gözaltına alındığını, 2’sinin tutuklandığını, 108 kişi adli kontrol şartıyla toplam 498 kişinin serbest bırakıldığını ve 28 kişinin işlemlerinin ise İstanbul’da devam ettiğini bildirdi.

Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı: “Bu verilerden de anladığınız üzere resim gayet nettir. Netice itibariyle Boğaziçi Üniversitesi ülkemizin en güzide eğitim kurumlarından birisidir. Vatandaşlarımız hiç merak etmesin, bu grupların bütün çabalarına karşı teyakkuzdayız” ifadelerine yer verdi.

HABER: SÜMER TAŞKIRAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.