SON DAKİKA

CUMHURBAŞKANI BAŞKANLIĞINDA MİLLİ GÜVENLİK KURULU TOPLANDI

Bu haber 02 Haziran 2020 - 23:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Milli Güvenlik Kurulu ( MGK ) 2 Haziran’da Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında toplandı. Toplantıda sırasıyla şu konulara yer verildi.

     Milli Birlik ve Beraberlik ile Bekamızı tehdit eden PKK/KCK- PYD/YPG, DEAŞ VE FETÖ başta olmak üzere tüm terör örgütlerine karşı yurt dışında başarıyla icra edilen operasyonlar hakkında kurul’a bilgi sunuldu, ülkemiz ve bölgemizde teröre karşı yürütülen mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceği ifade edildi.

     Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunması ve bölgenin terör örgütlerinden temizlenerek Suriyelilerin ülkelerine gönüllü, onurlu ve güvenli olarak geri dönmesi doğrultusunda Türkiye’nin yürüttüğü çok boyutlu çalışmaları taviz vermeden sürdürme kararlılığı bir kez daha teyit edilmiş olup; uluslararası toplum, bu yöndeki çabalarımıza destek olmaya çağrıldı.

      Türkiye karşıtlığı ortak paydasında bir araya gelen bazı aktörlerin, ülkemizin Akdeniz’deki meşru ve hukuki adımlarına yönelik menfi yaklaşımlar değerlendirildi. Ülkenin karada, denizde ve havadaki hak, alaka ve menfaatlerinin korunmasına tavizsiz devam edileceği belirtildi.

     Birleşmiş Milletler tarafından tanına meşru hükûmetin Libya’nın siyasi birliği ve toprak bütünlüğünü muhafaza ederek ülke sathında barış ve huzurun tesisi yönünde gösterdiği çabalara ülkemiz tarafından verilen askeri danışmanlık hizmetlerinin sürdürüleceği vurgulanıp; Uluslararası toplum, Libya halkının iradesini gasp eden ve meşru Libya Hükûmetini hedef alan karanlık oluşumlara karşı ilkeli bir duruş sergilemeye davet edildi.

     Küresel düzeyde etkili olan salgına amansız mücadelede ülkemizin; Sağlık, gıda, teknoloji, ekonomi, kamu düzeni ve güvenliği başta olmak üzere her alanda gösterdiği başarının altı çizildi.

HABER: Sümer TAŞKIRAN

www.polisbasin.com

www.polismedya.com.tr

www.polismedya.tv

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.