CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ALTINDAĞ’DA KONUŞTU

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ALTINDAĞ’DA KONUŞTU

Altındağ’da yapımı tamamlanan yatırım ve hizmetlerin toplu açılış töreni Karapürçek Köroğlu Parkında gerçekleşti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Altındağ açılış törenine katıldı. Törene katılım oldukça yoğundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu yoğun ilgi selinde bir konuşma gerçekleştirdi. 

“ALTINDAĞ MİLLİ İRADENİN MERKEZİDİR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında  Ankara’nın ilçesi olan Altındağ’ı Başkent’in en köklü semtlerine ve tarihi eserlerine ev sahipliği yaptığını ve Altındağ’ın çok önemli bir ilçe olduğunu ifade etti. Altındağ’ın sadece tarih ve kültüre değil, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) ev sahipliği yaparak milli iradenin de merkezi olduğunu vurguladı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Altındağ’ın önemini şu sözleriyle ifade etmeye devam etti: “Altındağ, tüm renkleriyle, tüm güzellikleriyle Ankara’nın bağrındaki Anadolu’dur.”

Altındağlıların çok güçlü desteğini aldıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçmişten bu zamana kadar olan destekleri için ilçe halkına teşekkür etti. Aynı desteği son 14 seçimde olduğu gibi 31 Mart’ta da beklediğini dile getirdi. Muhaliflerin meselesinin AK Partiyi sandıklarda mağlup etmek olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşa şu şekilde seslendi: “Ben milletime inanıyorum. Terör örgütlerinin dayanışma halinde olduğu bu seçimlerde 31 Mart’ta sandıkta bunlara en güzel Osmanlı Tokadını vuracağız” dedi.

Altındağlılardan Belediye Başkan Adaylarının gündemlerinde nelerin olduğuna bakmalarını isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhur İttifakı gündeminde ise Türkiye’ye hizmet etmek gönül fethetmek, istihdam yaratmak, tarım, ticaret, sanayide ileri seviyelere ulaşmak olduğunu, bunun yanı sıra fahiş fiyatlarla sebze- meyve fiyatlarını yükselten fırsatçılara göz açtırmamak ve her alanda Türkiye’nin bağımsızlığı için çalıştıklarının altını çizdi.

“PROJELER 3’LÜ MEKANİZMA İLE HAYATA GEÇECEK”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tevazu ve likayat sahibi olan Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, Altındağ Belediye Başkan Adayı Asım Balcı ile birlikte Altındağ’ın kalkınma yolculuğunu hızlandıracak pek çok proje ve hazırlıklarının olduğunu açıkladı. Erdoğan: “Cumhurbaşkanı, Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanı olarak 3’lü mekanizmayla projeleri hayata geçireceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, törenin sonunda vatandaşlara çay ikram etti. 

HABER: Sümer TAŞKIRAN 

YORUM ALANI

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.