SON DAKİKA

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: BAKAN SOYLU’NUN YANINDAYIZ, YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Bu haber 27 Mayıs 2021 - 8:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Partisinin grup toplantısında gündemden düşmeyen Sedat Peker videolarında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında ortaya atılan iddialara karşılık olarak: “ İçişleri Bakanımızın yanındayız ve yanında olacağız. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’yu hedef alan saldırıların ardında ülkemizdeki huzurun sağlanması var. İçişleri Bakanımızın yanında olduk, yanındayız, yanında olacağız. Binali Yıldırım’ın oğlu Erkan Yıldırım üzerinden hedef alınması asıl niyeti gösteriyor. Ülkemize yönelik hiçbir saldırıya eyvallah etmedik, bu tezgahı da bozacağız. Hedef bakanımız değil, güçlü Türkiye’dir” ifadelerine yer verdi. 

Bu hususta muhalefet dilerlerine de seslenerek:”Bay Kemal, Meral, size buradan ekmek çıkmaz boşuna uğraşmayın. Suç çetelerinin mensuplarını nereye kaçarlarsa kaçsınlar takip ediyoruz. Bunları da FETÖ’cüler gibi yargıya getirene kadar peşlerini bırakmayacağız” ifadelerini kullandı. 

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Rize ziyareti esnasında yaşananlara da değinen Erdoğan şu sözleri sarfetti: “ Nerede nasıl bir adım atılacağını bilmek lazım. Sen Rize’nin uşağına hakaret edip, Netanyahu gibi bebek katilleri ile aynı kefeye koyarsan yapılacak olan işte budur. Çok ileri gitmeden gelin hanıma bir ders verdiler. Bu da Rizelinin edebini adabını gösterir. İkizdere yetmedi, Çayeli’ne gittin, orada da gerekeni yaptılar. Sonra Trabzon’a gitti, ortalarda görünmeden uçağa bindin döndün. Bunlar daha iyi günler. Ahde vefa denilen bir şey var. Bu millet unutmaz. Saygıya dayalı bir siyasetin yanında olduk, bunun oturmasını istedik. Buna da devam ediyoruz.”

HABER: SÜMER TAŞKIRAN 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.