SON DAKİKA

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: DÜNYA BÖYLE BİR ÇARPIKLIĞI UZUN SÜRE TAŞIYAMAZ

Bu haber 23 Mayıs 2019 - 22:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

23 Mayıs 2019 tarihinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından düzenlenen 12. Çalışma Meclisi Toplantısı ATO Congresium’da gerçekleşti. Toplantıya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katılarak bir konuşma yaptı.

Konuşmasına, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve ekibini, toplantıyı “Daha Parlak Bir Gelecek İçin Çalışmak” gündemiyle gerçekleştirdikleri için tebrik ederek başladı. Uluslararası Çalışma Örgütü’ne Türk çalışma hayatına yaptığı katkılar dolayısıyla teşekkür etmeyi de ihmal etmeyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, dikkate değer faaliyetler yürütüldüğünü belirtti.

‘Daha Parlak Bir Gelecek İçin Çalışmak’ başlığıyla aslında Uluslararası Çalışma Örgütü’nün vizyonunu da yansıttığına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, aynı zamanda çalışma hayatında köklü değişikliklerin bizleri beklediğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine şöyle devam etti: “Biz ‘Dünya 5’ten büyüktür’ derken, güvenlik kaygıları yanında yerküredeki insanların hayatının her alanını kuşatan bir adaletsizliğe işaret ediyoruz. Bir büyük şairimiz; ‘Bir kişiye tam dokuz, dokuz kişiye bir pul / bu taksimi kurt yapmaz kuzulara şah olsa’ diyor. İnsanlığın durumu da tam olarak böyledir.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan; Tüketimin akıl almaz boyutlara ulaştığının, bir yandan da açlıktan, susuzluktan, ilaçsızlıktan ölen çocukların bulunduğunu söyleyerek, sadece  ‘eşitsizlik’ denilerek geçiştirilemeyecek kadar vahim bir tabloyla karşı karşıya kalındığının altını çizdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Dünya böyle bir çarpıklığı uzun süre taşıyamaz. İstihdam konusu, bu çarpıklığın en göze çarpan ve çözüm için ilk başlanması gereken noktasıdır” şeklinde konuştu.

Küresel Ekonomide en sert fırtınaların estiği dönemlerde dahi dimdik ayakta durmayı başardıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, üretim, büyüme ve istihdam odaklı bir ekonomi programıyla, ülkemizin dünyanın en büyük 10 devletinden biri hâline getirme kararlılığının süreceğini aktardı. Erdoğan: “Bunu, çalışma hayatımızın tüm taraflarıyla birlikte başaracağız. Adil ve hakkaniyetli bir çalışma hayatının inşasını da yine birlikte yapacağız” dedi.

HABER: Sümer TAŞKIRAN

www.polisbasın.com

www.polismedya.tv

www.polismedya.com.tr

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.