SON DAKİKA

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: TEKNİK VE SİBER İSTİHBARATTA DAHA ETKİN BİR İSTİHBARAT YAPISI HEDEFLİYORUZ

Bu haber 06 Ocak 2020 - 16:42 'de eklendi ve kez görüntülendi.

“YURT DIŞINDA DAHA FAZLA ÖRTÜLÜ FAALİYET YÜRÜTEN, TEKNİK VE SİBER İSTİHBARATTA DAHA ETKİN BİR İSTİHBARAT YAPISI HEDEFLİYORUZ.”

Milli İstihbarat Teşkilatımızın Veri Analizi İçin İhtiyaç Duyduğu Tüm Kaynaklara Ulaşabilmesi Milli Güvenliğimizin Bir Gereğidir..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Millî İstihbarat Teşkilatı’nın Etimesgut Bağlıca’daki yeni hizmet binasının açılış törenine katılarak, açılışını gerçekleştirdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, istihbarat bilgilerinin yalnızca savaş değil, barış dönemlerinde de devletin bekası için vazgeçilmez olduğunu kaydederek, “Bugününe hâkim olamayan geleceğini şekillendiremez. Ülkemizin ve dünyanın kritik bir süreçten geçtiği şu dönemde, Millî İstihbarat Teşkilatımızın desteğine, her zamankinden daha çok ihtiyacımız bulunuyor. Geniş bir coğrafyada gece gündüz fedakârca görev yapan isimsiz kahramanlarımızın her birinin başarılarıyla gurur duyuyoruz” diye konuştu.
“Bu sancılı süreçte karşı karşıya bulunduğumuz tehditler hem değişiyor, hem artıyor. Yeni dönemin en önemli tehdidi, hiç şüphesiz terördür. PKK, YPG, FETÖ, DEAŞ gibi terör örgütleri adeta ülkemize karşı topyekûn savaş ilan etmiş durumdalar.

“PKK’NIN LİDER KADROSUNA YÖNELİK OLARAK KUZEY IRAK’TA YAPTIĞI OPERASYONLARLA KENDİNİ EN GÜVENDE HİSSETTİĞİ YERLERİ ÖRGÜTÜN BAŞINA GEÇİRDİ”

Teşkilatın son dönemde PKK’nın lider kadrosuna yönelik olarak Kuzey Irak’ta yaptığı operasyonlarla kendini en güvende hissettiği yerleri örgütün adeta başına geçirdiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Elde edilen istihbaratlar İHA ve SİHA’lar aracılığıyla operasyona dönüştürülerek örgüte çok büyük kayıplar verdirilmiştir. Bu tablo ülkemizin teknolojiyle istihbaratı bir arada kullanma kabiliyetinin ulaştığı seviyeyi göstermesi bakımından çok önemlidir. ”dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Aynı şekilde, Irak’ta yaşanan her hadisenin de, doğrudan ve dolaylı olarak ülkemize yansımaları oluyor. Doğu Akdeniz’de ülkemiz aleyhinde oluşturulan bölgesel ittifakların ve güç mücadelesinin sonucu, yakın geleceğimiz için hayati öneme sahiptir. Bölgesel ve küresel güçlerin coğrafyamızdaki rekabetinin yol açtığı karmaşık ve değişken tablo karşısında elimiz kolumuz bağlı duramayız. Kendi oyun planımızı geliştirmeye ve hayata geçirmeye mecburuz” şeklinde konuştu.

MİT, LİBYA’DA ÜZERİNE DÜŞEN GÖREVLERİ HAKKIYLA YERİNE GETİRİYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MİT’in Libya’da üzerine düşen görevleri hakkıyla yerine getirdiğini, devletimizin ve milletimizin çıkarlarını sınır, mesafe, engel tanımaksızın her coğrafyada savunmaya devam edeceğinize yürekten inandığını kaydetti.
Teşkilatın uluslararası alanda hatırı sayılır güçlü istihbarat kuruluşları arasında yer aldığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sadece bilgi toplayan ve rapor eden bir kurum olmaktan öteye geçen teşkilatımız, ürettiği bilgiyi diplomasi masasında muhatapları karşısında kullanan, istihbarat ile diplomasiyi yakınlaştıran bir yere gelmiştir. Türkiye, teşkilatımızın her alandaki başarılı çalışmaları sayesinde, hiçbir ülkenin icazetine ve yardımına ihtiyaç duymadan, dünyanın her yerinde kendi çıkarları doğrultusunda hareket edebilme imkânına kavuştu” dedi.

HABER: Sümer TAŞKIRAN

www.polisbasin.com

www.polismedya.com.tr

www.polismedya.tv

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.