SON DAKİKA

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’NIN TALİMATI İLE TEDBİR PAKEDİ HAYATA GEÇİRİLİYOR

Bu haber 02 Nisan 2020 - 23:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Dünya Sağlık Örgütünce yüksek riskli pandemi olarak ilan edilen Koronavirüs ( Covid-19 ) salgını nedeniyle dünyada bir çok ülkede olduğu gibi ülkemizde de salgının yayılmasının engellenmesi vatandaşların sağlık güvenliklerini ve kamu düzenini korumak için sosyal hareketliliği ve insanlararası teması azaltarak sosyal izolasyonu sağlamak adına bir çok tedbire başvuruldu.

Salgının vatandaşlar üzerindeki sosyo-ekonomik yükü hafifletmek için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın talimatı ile vatandaşlara yönelik ekonomik istikrar Kalkanı Paketi Destek Programı adı altında bir tedbir paketi yürürlüğe konulmuştu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinesinde 01.04.2020 tarihinden itibaren 81 il ve 923 ilçede uygulanmaya başlandı.

İlk etapta 2.111.000 haneye PTT aracılığıyla 1000TL ödemenin 5 günlük bir takvimde yapılacağı belirtildi.

Ancak yaşanılan dönemin özelliği kapsamında vatandaşların sağlık güvenliklerini riske atılmaması yönünde Cumhurbaşkanı’nın talimatı üzerine; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın (PTT) ortak değerlendirmeleri sonucunda, oluşacak yoğunluk nedeniyle vatandaşların sağlık güvenliğini riske atmamak için PTT şubelerinde ödemeler yapılmayacak.

Hak sahiplerine yapılacak sosyal yardım ödemeleri 03.04.2020 cuma saat 10:00’dan itibaren PTT görevlileri, Bekçiler, ve Kolluk birimleri vasıtasıyla kararlaştırılan 5 gün içinde kendi ikametlerinde yapılacaktır.

HABER: Sümer TAŞKIRAN

www.polisbasin.com

www.polismedya.com.tr

www.polismedya.tv

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.