CUMHURBAŞKANLIĞI İNTERNET SİTESİNDE YENİLİK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın günlük programı, etkinlikleri ve açıklamalarının anlık olarak paylaşıldığı www.tccb.gov.tr internet sitesinde, artık Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yayımlanan makalelerine de yer verilmeye başlandı. Uygulamaya Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirdiği Fransa ziyareti sırasında Le Figaro gazetesine yazdığı makalenin tam metnine Türkçe ve Fransızca olarak yer verilerek, başlandı.
Edinilen bilgiye göre yeni açılan bölüme Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın makaleleri yayımlandıkça bundan sonra güncel olarak yer verilecek.

“ORTADOĞU COĞRAFYASINDA KİTLELERİ TEMSİL EDEN, DEMOKRATİK VE ÖZGÜRLÜKÇÜ YÖNETİMLERİ DESTEKLEMEK SURETİYLE BARIŞ VE İSTİKRARA KATKI SUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Cumhurbaşkanı Erdoğan Le Figaro gazetesinde yayımlanan ve internet sitesinde yer alan makalesinde şu satırlara yer veriyor, “Bölgemizde yeni Sykes-Picot paylaşımlarının yapılmasına itiraz etmek veya DEAŞ, PKK ve FETÖ gibi terör örgütleriyle mücadele etmek, tam olarak komşularımıza gösterdiğimiz bu saygının ve aralarında bulunduğumuz Avrupa milletlerinin güvenliğinin gereğidir. Birinci Dünya Savaşı’ndan çıkarılması gereken en önemli ders, kalıcı barışı tesis etmenin ne kadar zor olduğudur. Bu itibarla Türkiye olarak Avrupa tarihinin en önemli barış projesi olan Avrupa Birliği’ne tam üyelik hedefimize yönelik çalışmalarımızı sürdürecek; aynı zamanda Ortadoğu coğrafyasında kitleleri temsil eden, demokratik ve özgürlükçü yönetimleri desteklemek suretiyle barış ve istikrara katkı sunmaya devam edeceğiz.”
Cumhurbaşkanlığı internet sitesi makaleler bölümüne şu linkten erişilebiliyor, https://www.tccb.gov.tr/receptayyiperdogan/makaleler/

HABER: SÜMER TAŞKIRAN

YORUM ALANI

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.