DEVLET TİYATROLARI, TRT’NİN DUAYEN GAZETECİSİNİ KAPTI

TRT’nin deneyimli Bürokratı Kudret DOĞANDEMİR, Devlet Tiyatroları Genel Müdür Yardımcılığı’na getirildi..

Koronavirüs’ün kültür sanat üzerindeki olumsuz etkilerine Dünya ve Türkiye genelinde çözüm arandığı şu günlerde, Devlet Tiyatroları’nın yönetim kademesine TRT’den bir transfer gerçekleşti. Yıllarını gazeteciliğe adamış, başarıdan başarıya imza atmış, uzun yıllar habercilik deneyimindeki başarıları ile göz dolduran ve yılların televizyonculuk deneyimine sahip olan, tevazu sahibi, güler yüzlü, TRT Haber, TRT Eğitim ve TRT Yayın Denetleme eski Dairesi Başkanı Kudret Doğandemir, Devlet Tiyatroları Genel Müdür Yardımcılığı’na getirildi.

Mesleğe Türkiye’nin seksenli yılların sonundaki terörle mücadele döneminde başlayan ve o dönemde Diyarbakır Haber Müdürlüğü’nde muhabir olarak görev yapan Doğandemir, Körfez Krizi’nde uzun süre savaş bölgesinde bulundu. Meslek hayatı boyunca sayısız yurtdışı görevlerinde bulunan Doğandemir iyi derecede ingilzce biliyor.
Yıllarca TRT Parlamento Haber Müdürlüğü görevini sürdüren Doğandemir, 2013 yılında Tarım ve Orman Bakanı Basın Müşavirliği’ne getirildi. Geçen iki yılın ardından TRT’ye dönen Doğandemir, Yayın Denetleme ve Koordinasyon Kurulu Başkanlığı yaptı. 2016 Ocak ayında TRT Haber Dairesi Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Kudret Doğandemir TRT Haber Kanal Koordinatörlüğü görevini de birlikte sürdürdü. Haber kanalındaki başarıları ile TRTHABER’den sık sık söz ettiren Doğandemir, 2018 yılında Eğitim Dairesi Başkanlığına getirildi. Burada ise Türkiye’de ve Dünya’da Yerel ve Uluslararası Medya’ya öncülük ederek Uluslararası Televizyon Haberciliği (Making Television News) eğitimlerini yönetti.
Gazi Üniversitesi İktisadi-İdari Bilimler Kamu Yönetimi mezunu ve Televizyon Haberciliği konusunda sayısız ödüllere sahip olan Doğandemir, evli, 2 çocuk babası ve 1966 Yozgat doğumludur.

HABER: Sümer TAŞKIRAN

www.polisbasin.com

www.polismedya.com.tr

www.polismedya.tv

YORUM ALANI

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.