SON DAKİKA

EGM UZUNKAYA ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİ ONURUNA İFTAR VERDİ.

Bu haber 29 Mayıs 2019 - 18:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, Şehit ve Gazi Aileleri Onuruna İftar verdi…

Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya’nın ev sahipliğinde Ankara’da Şehit ve Gazi aileleri onuruna iftar yemeği programı düzenlendi.

İftar yemeği programına ayrıca Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Sahil Güvenlik Komutanı Tuğamiral Ahmet Kendir, Emniyet Genel Müdür Yardımcıları Adem Çakıcı, Erhan Gülveren, Selami Hüner, Gazi Emniyet Müdürü Atalay Ülker, Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çolak, Özel Harekat Başkanı Selami Türker, Teftiş Kurulu Başkanı Fenni Gürsel, Özel Güvenlik Denetleme Başkanı Suat Çelik,TEMÜD-DER Genel Başkanı İsmail Çalışkan,Daire Başkanları ile Şehit ve Gazi ailelerimiz katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda ezanın okunmasıyla birlikte oruçlar açıldı.

Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya iftar yemeği programında yaptığı konuşmasına, “İslam âleminin senede bir ay misafiri olarak ağırlanan, her gecesi kadir gecesi, her günü bayram kabul edilen, on bir ayın sultanı mübarek Ramazan-ı Şerif’in rahmet sofralarından birinde sizleri ağırlamaktan ve bu sıcak aile ortamını sizlerle paylaşmaktan duyduğum memnuniyeti ifade ediyor; rahmet, mağfiret ve kurtuluşu müjdeleyen bu mübarek ayın ülkemiz, milletimiz ve tüm İslam âlemi için hayırlara vesile olmasını diliyor, hepinizi sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum.”diyerek başladı.

Konuşmasının devamında 174 yıllık tarihine nice şan, şeref ve kahramanlık destanlarını sığdıran, kuruluşundan bugüne milletimizin sevgi ve güvenine mazhar olmuş Türk Polis Teşkilatı’ndan bahseden Celal Uzunkaya, “Bugün de aynı yüksek vatanseverlik ruhu ve heyecanıyla ülkemizin dört bir yanında, halkımızın can ve mal emniyetini sağlamakta, ülkemizin birlik ve bütünlüğü ile huzur ve güvenliğini temin ve tesis etmekte, her geçen gün gelecek nesillere gururla anlatılacak yeni destanlar yazmaktadır.”diye konuştu.

Uzunkaya,“Üzerinde yaşadığımız bu güzel toprakların aziz milletimiz için vatan haline dönüşmesi, yolumuzu meşale gibi aydınlatan şehit ve gazilerimizin, kanları ve canları pahasına verdikleri kutsal bir mücadele ile gerçekleşmiştir. Bu millet en son 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesinde de istiklal ve istikbali için topyekûn ayağa kalkmış ve karşısına çıkarılan tüm engelleri aşarak her zamanki asil duruşunu ortaya koymuş, Türk Polis Teşkilatı da 63 şehit ve 283 gazisi ile bu kutlu mücadelede milletiyle kol kola ve omuz omuza durmuştur.” dedi.

Uzunkaya, “Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’de; ‘Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz, onlar diridirler, ancak siz bilemezsiniz.’ buyurulmaktadır. İnancımıza göre şehitler peygamberlerden sonra cennetteki en yüce makamın sahibidirler ve her Müslüman da bu makama ulaşmayı kendisi için en büyük gaye olarak görür. Meslek hayatımda pek çok polisimizin arkadaşlarının şehadet haberini aldığında ya da şehit arkadaşının başını dizine yasladığında kendisinin şehit olamadığına üzülüp gözyaşı döktüğüne onlarca kez şahit oldum. İşte bu ruhtur ki; Çanakkale’de bir dakika sonra öleceğini bile bile düşmanın üzerine yürüyen O kahramanların evlatları ve torunları olarak aynı vatan, bayrak, Kur’an ve ezan için gözünü kırpmadan cepheden cepheye koşmamızı sağlamaktadır.” ifadelerini kullandı.

Uzunkaya konuşmasını, “Müminin hicrandan kurtulduğu, âlemlerin mağfiret iklimine girdiği, sayısız lütufların verildiği mübarek Ramazan ayında büyük Türk Polis Teşkilatı ailesinin bu mütevazı iftar sofrasına teşrif ederek aile bağlarımızı kuvvetlendirdiğiniz için, bizlere güç ve moral verdiğiniz için başta, şehitlerimizin kıymetli ailelerine ve kıymetli gazilerimize, ayrıca polisimizin ulaştığı bugünkü seviyeye gelmesinde çok büyük emek, gayret ve alın terleri bulunan ve bu saat itibariyle ülkemizin dört bir yanında görevleri başında olan tüm fedakar ve cefakar mesai arkadaşlarıma ve onların kıymetli ailelerine şahsım ve teşkilatım adına ayrı ayrı şükranlarımı sunuyor, Millet olarak nice Ramazanlara ve bayramlara ağız tadıyla, huzur içerisinde ve hep birlikte ulaşmayı yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” şeklinde sonlandırdı.

Düzenlenen iftar yemeği programı toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.  

ÖZEL HABER: Halis KAHRAMAN

www.polisbasin.com

www.polismedya.com.tr

www.polismedya.tv

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.