SON DAKİKA

EGM’DE “MÜFETTİŞLİK TEMEL EĞİTİM SEMİNERİ” AÇILIŞ PROGRAMI YAPILDI

Bu haber 23 Şubat 2021 - 18:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş’ın katılımlarıyla “Müfettişlik Temel Eğitim Semineri” açılış programı Ankara’da düzenlendi.

Emniyet Genel Müdürü Aktaş, “Emniyet Teşkilatımız, köklerinden aldığı güç ve birikimle hukukun üstünlüğünü esas alarak güvenlik hizmeti sunarken, 176 yılın sorumluluğunu da üzerinde taşımaktadır. Bu birikimin getirdiği sorumluluk, teşkilatımızın performans ve iş veriminin artırılması noktasında tetikleyici bir rol üstlenmektedir. Kararlı bir duruşla her türlü suç ve suçluya karşı etkin bir mücadele yürüterek, vatandaşımızın can ve mal güvenliğini koruyan teşkilatımız, adalet ülküsünden ayrılmadan, tarafsız ve eşit hizmet sunmanın da yoğun gayreti içerisindedir.” dedi.

Emniyet Genel Müdürü Aktaş, “Teftiş Kurulu Başkanlığımızca, temeli disiplin olan Emniyet Teşkilatımızın; tüm birimlerinin iş ve işlemlerini hukuka uygun yapmalarını temin etmek, vatandaşlarımızın olası şikâyetlerini en aza indirmek ve disiplinsizliğe mahal vermemek amacıyla gerek genel teftiş, gerekse de özel teftiş programları ile denetimler yapılmaktadır.” diye konuştu.

Aktaş, uygulamada ortaya çıkan mevzuat yetersizliği ve iç hukukun parçası haline gelmiş olan insan hakları standartlarına aykırılıkların tespiti ile bunların nedenlerini ortaya çıkarma ve düzeltilmesi için uygun çözüm yollarını ve gerekli önerileri hazırlayıp sunma konularında da Teftiş Kurulu Başkanlığının önemli bir misyon üstlendiğini belirtti.

Emniyet Genel Müdürü Aktaş, “Bu çerçevede 2020 yılı içerisinde Sayın Bakanımızın talimatları ile başlattığımız disiplin özel teftişlerinde, özellikle personelimizin polislik mesleğini içselleştirerek, görev ve sorumluluklarını yüksek bir disiplinle yerine getirmelerini amaçlamaktayız.” şeklinde konuştu.

Teşkilatımızın saygınlığını zedeleyen personele karşı yürütülen disiplin soruşturmalarında hiçbir ayrım ve mesleki korumacılık gözetilmediğine vurgu yapan Aktaş, “Bütün bunlarla birlikte teşkilatımızın fiziki koşullarının iyileştirilmesi, performansının arttırılması, yetkin, donanımlı ve iş ahlakına uygun personel yapılanmasının korunması sizlerin destek, gayret ve rehberliğinde mümkün olacaktır.” dedi.

Denetimlerin asıl amacı ve özünün kusur veya eksiklik aramak olmadığını, asıl amacın denetlenen personele rehberlik etmek, tecrübe ve bilgi paylaşımı sağlamak olduğunu belirten Emniyet Genel Müdürü Sayın Mehmet Aktaş, seminere katılan müfettişlere seslenerek, “Bilgi, tecrübe ve yetkinliğinizle teşkilatımızın gelişmesine ve güçlenmesine katkı sunacağınız yeni görevler sizleri beklemektedir. Hiç şüphesiz ki geldiğimiz noktayı yeterli görmüyoruz; Allah’ın izni ve sizlerin gayretiyle daha disiplinli, daha nizami, hukuka uyma noktasında daha hassas, milletimizin bize olan güvenini hak eden bir anlayışla, daha yüksek standartta ve daha yüksek nezakette bir hizmeti ortaya koyacağız. Yasal düzenlemelerin yanı sıra, ahlak, vicdan ve adaletle yerine getirilen müfettişlik görevinizde başarılar diliyor; Emniyet Teşkilatımıza sağlayacağınız fayda, göstereceğiniz özveri ve fedakârlık için de, hepinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

HABER: SÜMER TAŞKIRAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.