SON DAKİKA

EMMİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ: SPORDA ŞİDDET VE DÜZENSİZLİĞE SEBEP OLAN ŞAHISLAR İLE MÜCADELEMİZ SÜRECEK

Bu haber 08 Kasım 2018 - 1:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 

Geçtiğimiz günlerde oynanan Galatasaray- Fenerbahçe derbisinde Fenerbahçe taraftarı Koray Şener tribünde kalp krizi geçirip fenalaşarak hastanede hayatını kaybetmişti. Bunu fırsat bilen art niyetli kişi Şener’in ölümüne ilişkin olarak sosyal medya üzerinden halkı kışkırtmaya yönelik yorumlar yazdı.
Konuya ilişkin olarak Emniyet Genel Müdürlüğü titiz çalışmaları sonucunda halkı kışkırtıp düşmanlık ve kin oluşturmayı amaçlayan kişiyi tespit etti ve gözaltına alındığını kamuoyuna duyurdu.

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN KORAY ŞENER’E ALLAH’TAN RAHMET, AİLESİNE, YAKINLARINA FENERBAHÇE KULÜBÜNE VE TÜM SPORSEVERLERE BAŞSAĞLIĞI DİLEĞİ

Yapılan açıklama şöyle, “2 Kasım 2018 tarihinde Galatasaray-Fenerbahçe futbol müsabakası öncesi tribünde kalp krizi geçirerek fenalaşan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Koray Şener isimli şahıs üzerinden, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettiği değerlendirilen paylaşımlarda bulunan “@oknnctnnn” isimli instagram hesabı yöneticisine yönelik yapılan çalışmalar neticesinde açık kimliği ve adresi tespit edilen O.Ç. isimli şahıs gözaltına alınmış ve hakkında adli işlem başlatılmıştır. Hayatını kaybeden sporseverimiz Koray Şener’e’e Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına Fenerbahçe Kulübüne ve tüm sporseverlere başsağlığı dileriz. Türk Polis Teşkilatı olarak sosyal medya üzerinden bu ve buna benzer paylaşımlarda bulunan, sporda şiddet ve düzensizliğe sebep olan şahıs ve şahıslar ile mücadelemizi yasal sınırlar içerisindeki görev, yetki ve sorumluluklarımıza bağlı kalarak bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da tavizsiz bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz.”
HABER: SÜMER TAŞKIRAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.