SON DAKİKA

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, TEŞKİLATI KARALAMAYA YÖNELİK ASILSIZ HABERLERE DAİR AÇIKLAMADA BULUNDU

Bu haber 20 Haziran 2020 - 16:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Emniyet Genel Müdürlüğü teşkilatı karalamaya yönelik asılsız haberlerin yer aldığı site ve yöneticilerine dair yazılı basın açıklaması yaptı. Açıklamada:

“19 Haziran 2020 tarihinde bir haber sitesinde “Bekçiler bekar veya yalnız yaşayan kadınların evlerini gözetleme yetkisini sahip oldu” başlığıyla  “İstanbul Barosu’na üye Av. Cesim Parlak’ın” son yasal düzenleme ile bekçilere, bekâr veya yalnız yaşayan kadınların evlerini gözetleme yetkisinin verildiği şeklinde  Çarşı ve Mahalle Bekçilerimizin çalışma usül ve esaslarıyla  bağdaşmayan,  kamuoyunu yanıltmaya yönelik iddialarına yer verilmiştir.

Teşkilatımızı karalamaya yönelik gerçek dışı iddiaların yer aldığı haber sitesi yetkilileri ve bu iddiaları dile getiren avukat hakkında, teşkilatımız ve görevlilerimiz aleyhine ağır, rencide edici ve  halkımızın güvenlik kuvvetlerine duyduğu güveni sarsmaya yönelik asılsız, mesnetsiz, yalan ve iftiralar içeren ithamlarda bulunmalarından dolayı adli makamlara suç duyurusunda bulunulmuştur.

Polis teşkilatımıza yardımcı kuvvet olan bekçilerimize yönelik yürütülen sistematik karalama kampanyasına rağmen bekçilerimiz   vatandaşlarımızın huzur ve güvenin temini için kesintisiz görev yapmaya devam edecektir” ifadelerine yer verildi.

HABER: Sümer TAŞKIRAN

www.polisbasin.com

www.polismedya.com.tr

www.polismedya.tv

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.