SON DAKİKA

EMNİYET MÜDÜRÜ SAYESİNDE HAYATI DEĞİŞTİ

Bu haber 02 Ekim 2019 - 22:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ÜBursa’nın merkez Yıldırım ilçesinde  trafik lambalarında, su satan 9 yaşındaki Elif T.’nin  hayatı ilçe Emniyet Müdürü sayesinde değişti..

Yıldırım ilçesinde Yıldırım İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün üst tarafında bulunan Eğitim Caddesi’ndeki trafik lambalarında, üzerinde “Yıldırım İlçe Emniyet Müdürlüğü  ” yazılı tişörtle su satan 9 yaşındaki Elif T.’yi ilçe emniyet müdürü fark etti.

Küçük kız “korkup kaçmasın” diye müdahale etmeyen müdür, sivil ve resmi kıyafetli iki bayan memuru göndererek minik kızı su sattığı yerden aldırdı.

Elif T.’nin hayatı, İlçe Emniyet Müdürü sayesinde değişti. Emniyet Müdürü’nün talimatıyla, küçük kız nazikçe satış yaptığı trafik ışıklarından alınıp Yıldırım İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Burada emniyet personeli, Elif’e okul kıyafeti ve ders kitapları aldı. Ailesiyle de görüşülen küçük kız bundan sonra çalışmayıp, okula gidecek. Elif’in öğretmenleri ile de görüşen polis ekipleri, küçük kızın sokakta çalışmaması için gerekli bütün tedbirleri aldı.

Minik Elif’in, kendisine ve kardeşine oyuncak alamadığı için su sattığı öğrenildi. Elif’in 1 yılda su satarak kazanacağı parayı harçlık olarak kendisine veren polis yetkilileri, zaman zaman Elif’i ziyaret ederek okula gidip gitmediğini kontrol edecek..

Haber; Halis KAHRAMAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.