EMNİYET TEŞKİLATI’NIN BAŞARILI POLİS ŞEFİ KOM DAİRE BAŞKANI OLARAK ATANDI

Kırıkkale İl Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu, Cumhurbaşkanlığı 2019/ 327 sayılı kararname ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ( KOM ) Daire Başkanı olarak atandı.

FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ İLE MÜCADELEDE ÇOK BÜYÜK ROL ALDI

1990 yılında polislik mesleğine başlayan Çorumlu ülkemizin bir çok yerinde kritik görevlerde bulundu. Özellikle FETÖ terör örgütü ele başının yurt dışına kaçmasına neden olan ünlü 1999 raporunu hazırlayan ekibin merkezinde yer aldı. Örgütün teolojik ve felsefi yönünü bilen sayılı uzmanlardan olan Çorumlu, uzun yıllar istihbarat müdürlüklerinde görev aldı. 17/25 Aralık FETÖ darbe girişimi sonrası KOM dairenin yeniden yapılanmasında önemli görevler ifa etti. Bu çalışmaları nedeniyle örgütün hedef listesinde yer aldı.

AKSAÇLILAKABI İLE GÖNÜLLERE TAHT KURAN MAHMUT ÇORUMLU

Kırıkkale ilinde özellikle halkla olan olumlu diyalogları ile dikkat çeken Çorumlu, asayişin sağlanmasına dönük projeleri ile ulusal basında sıkça yer aldı. Ayrıca Kırıkkale’de organize suç örgütlerinin ve uyuşturucu satıcılarının korkulu rüyası olan Çorumlu’nun bir diğer özelliği de emniyet teşkilatının  “Aksaçlı” lakabı ile sevdiği ve saygı gördüğü bir polis şefi olması.

1968 yılında Emirdağ´da doğdu.1986 yılında Polis Kolejinden,1990 yılında Polis Akademisinden mezun oldu. 1990 yılında Ankara Emniyet Müdürlüğünde Komiser Yardımcısı olarak göreve başladı. Sırasıyla Kars, Sinop, Sivas, Kastamonu İl Emniyet Müdürlükleri; KOM Daire Başkanlığı ve Polis Teftiş Kurulu Başkanlığında görev yaptı. 2008-2010 ve 2012-2013 yılları arasında BM (Birleşmiş Milletler ) barış gücü bünyesinde Fildişi Sahilinde görev yaptı. 2016 yılı Ekim ayında Kırıkkale Emniyet Müdürü olarak atanan Çorumlu, bu atama ile yeni görevine başladı. İyi derecede Fransızca bilmekte olup, evli ve iki çocuk babasıdır.

Emniyet teşkilatına bu güne kadar yapmış oldukları hizmetlerle tanınan, halkla iç içe olmuş ve çok önemli projelere imza atmış olan tevazu sahibi Mahmut Çorumlu’ya Polis Medya Gazetesi olarak yeni görevinde üstün başarılar diliyoruz.

ÖZEL HABER: Sümer TAŞKIRAN

www.polisbasin.com

www.polismedya.com.tr

www.polismedya.tv

YORUM ALANI

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.