EMŞAV’DAN İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ VE ŞEHİTLERİ ANMA ETKİNLİĞİ

Emniyet Teşkilatı Vazife Malülü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV) tarafından 12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulü ve 18 Mart Çanakkale zaferini kutlamak ve şehitlerimizi anmak üzere bir etkinlik düzenlendi. Emşav ve Çalıkuşu Derneğinin ortak düzenlediği yemekli etkinlikte Emniyet Teşkilatı Şehit Aileleri ve Güven Park Patlamasında Hayatını Kaybeden Sivil Şehit Aileleri bir araya geldi. Ankara Gölbaşı Barolar Birliğine ait Sosyal Tesiste gerçekleşen etkinliğe, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, AnkaraKent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, ATO Başkanı Gürsel Baran, Ankara Barosu Başkanı Erinç Sağkan, Yargıtay Ceza Daire Başkanı Sn Ramazan Kaya, Telif Hakları Genel Müdürlüğü Daire Başkanı  Senem Arıkan, Ankara Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Haluk Teber ve çok sayıda Siyasi Parti Temsilcisi ile Sivil Toplum Yetkilisinin davetli olarak katıldığı organizasyonda Mansur Yavaş Şehit Aileleriyle bir arada olmanın vermiş olduğu memnuniyetini dile getirdiği bir konuşma yaparak Şehit Ailelerimizin sorun ve taleplerini dinledi. Emşav gönüllüsü Av. Tülay Bekar’ın okumuş olduğu şiirler eşliğinde Şehit aileleri ve katılımcılar zaman zaman duygusal anlar yaşadı. Bu etkinlikte Şehit Ailelerinden Canfer Şahin’in Emniyet Teşkilatı Şehitleri için yazdığı şiirini ilk kez kendi sesinden dinledi. Etkinlikte desteklerinden dolayı EMŞAV Genel Başkanı Abdurrahman YILMAZ ve EMŞAV Onursal Başkanı Yaşar ALKAYA tarafından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur YAVAŞ, ATO Başkanı Gürsel BARAN, Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim YILMAZ ve AnKara Barosu Başkanı Erinç SAĞKAN’a Plaket verildi.

EMŞAV Genel Başkanı Abdurrahman Yılmaz şu ifadeleri kullandı: “Yazdığı şiirden dolayı Emekli Kurmay Albay Canfer Şahin’e şükranlarımı sunuyorum. Şehitlerimizi andığımız bu gecede destek olan, katılım sağlayan herkese teşekkür ederim.

Başta Mustafa Kemal ATATÜRK ve Silah arkadaşları olmak üzere bütün Şehitlerimizi bir kez daha saygı ve hürmetle yad ederken, Yüce Allah’dan rahmet diliyorum. Ruhları Şad, Mekanları Cennet Olsun.”

HABER: Sümer TAŞKIRAN

www.polisbasin.com

www.polismedya.com.tr

www.polismedya.tv

YORUM ALANI

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.