SON DAKİKA

ENGELLERİ KALDIRIN

Bu haber 21 Eylül 2020 - 23:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Konu başlığı lütfen kimseyi rahatsız etmesin. Burada herkesin alıp düşüneceği bir hisse vardır.

  Bugünkü yazımı engelliler konusuna ayırdım. Engelliler denince saf, temiz bir uzvunu kaybetmiş, yüreği pırıl pırıl, yüreğinde kötülük taşımayan, masum, mağdur kardeşlerimiz gelmesin aklımıza. Elbette onlardan da bahsedeceğim, problemlerini yazacağım, sıkıntılarını anlatıp düşüncelerine tercüman olmaya çalışacağım. 

     Takdir edersiniz ki iki kısım engelli vardır. Birincisi doğuştan engelli, ikincisi sonradan çeşitli hastalık veya talihsiz kazalar ( Yangın,sel, deprem, trafik kazası vs.) Buna kader dersiniz, kaza dersiniz ne derseniz deyin artık ama hayatları boyunca böyle yaşamak zorundalar. Eğer tedavisi mümkün değilse Allah yardımcıları  olsun. Bu konuya tekrar döneceğim..

   Esas toplumun huzurunu kaçıran ahlaksız, namussuz, despot, terörist, hırsız; din, iman, kanun, nizam tanımaz, hak-hukuk nedir bilmez virüslere engelli demek engelli kardeşlerimize hakaret bile sayılır. Bu yaratıklar esfelesafilin olan hayvanlardan da aşağı mahlûklardır. 

    Bunlara her yerde rastlayabilirsiniz. Milletin malına, canına, ırzına, namusuna saldırır. Acımasızdır, her kötülüğü yapabilir. Din kisvesine bürünerek iyi niyetli, saf, masum insanları sömürür, çocuklara tecavüz eder utanmaz, arlanmaz kişilerdir. Kimi vardır;  şöhretine güvenerek yaşlılara saldırır, arlanmaz. Kimi vardır masum çoluk çocuğunu veya eşini acmasızca katleden canidir. Kimi vardır üç kuruş uğruna Allah’ın yarattığı cana kasteden katildir. Kimi var insanların alın terine, malına kasteden hırsızdır. Daha neler neler.. Siyasi gücü vardır, çalar, çırpar. Elinde yetki vardır, despot kesilir insanlara zulmetmekten zevk alır. 

     En büyük engellilerden biri de ateşi bol olsun 12 Eylül darbecileri ve aveneleri ülkücü vatan aşığı gençlere yapmadıkları zulüm koymadılar ve sonunda da bir sağdan bir soldan diyerek onlarca genci darağacında sallandırdılar. Bunlara ne demek gerekiyor? Nasıl mahluk olduklarını sizler daha iyi biliyorsunuz. Bir başka yazımda da bu konuyu özel olarak ele alacağım.

    Bu engellilerin önüne duracak yasalar yetersiz. Bu virüsleri terbiye etmenin yolu devletimizin Demir yumruğunu vurmasıdır. İdamsa idam edilmeli, taş ocaklarında çalıştırılmalı, yaşama hakkı verilmemeli. Çünkü toplum bu virüslerden çok çekti. Çok ağır ceza ve yaptırımlar acilen mecliste kanun yapıcılar tarafından yasalar hazırlanmalı ve ivedilikle uygulanmalı. Aksi takdirde bu milletin vebali kanun yapıcıların boynundadır ve asla iflah olmazlar. 

    Gelelim gönül dostlarım, engelli kardeşlerime! Onları ben çok iyi tanırım, dertlerini, sıkıntılarını ve çözüm yollarını çok iyi bilirim, onları çok iyi anlarım. Çünkü bu benim görevim. Öncelikle Rabbimden hepsine acil şifa diliyorum.  Görme engelli vardır, çok zeki, çalışkan hoş sohbet gönül insanları… Yüreklerinde kin ve nefretten iz yoktur. Zihinsel engelliler vardır. Çocuk kadar masumdur. İşitme engelliler hoşgörülü, kendi dünyasında ama topluma entegre olmuşlar. Bedensel engelliler herhangi bir kazada uzvunu ( kolunu, bacağını ) kaybetmiş kaderiyle baş başa..

Terörle mücadelede yer alan gazilerimiz var. Onlar vatanı için bir uzvunu vermenin şerefini yaşar, gazilik nişanını şeref levhası olarak boynunda taşır. Daha sayabileceğimiz kendisiyle barışık, kaderine razı, engelli kardeşlerim kimseye engel olmaz, kendi iç dünyasında hayatını devam ettirir. 

   Ancak bunlara engel olan engelleri, belediyeler ve kurumlar olarak ivedilikle kaldırılmalı bunlara kolaylık sağlanmalı, vatandaşlara özellikle görme engelli kardeşlerimizin geçiş güzergahlarına engel olmamalı, her yerde duyarlı vatandaşlarımız onlara yardımcı olmalıdır. 

Konu açılmışken, engelli doktor raporlarıyla sabit engellilere devletimiz müşfik elini uzatmalı, onlara insanca yaşama hakkı verilmeli. Gerçi devletimiz imkanlar dahilinde yardımcı oluyor ama yeterli değil. O hayatı yaşayanlar çok iyi bilir. Devleti soyan, ihale kovalayan, rüşvet yiyen, hırsızlık yapan, devlet malını çalanlardan alıp bunlara verilmeli. Sosyal devlete de bu yakışır. 

Engelli kardeşlerime engelleri aşmak dileğiyle sağlık ve mutluluklar diliyorum. Diğer hainlerin de tez zamanda canı cehenneme gitsin diyorum. Çünkü bu virüs engellileri ( arsız, hırsız, namussuz, vatan hainleri ) devletimizin demir yumruğu ile ezilmedikçe toplum huzur bulamaz. 

KÖŞE YAZARI: ABDULLAH KAPLAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.