SON DAKİKA

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ATAMA KARARLARI YAYIMLANDI

ASAYİŞPOLİS GÜNDEMPOLİS GÜNDEMİPOLİSİN SESİ

FAHRİ TRAFİK MÜFETTİŞLERİ YÖNETİCİLERİNDEN İSTANBUL İL EMNİYET MÜDÜR YARDIMCISI’NA ZİYARET

Bu haber 17 Nisan 2019 - 9:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İstanbul’da “10 Nisan, Polis Günü”, nedeniyle, Fahri Trafik Müfettişleri (FTM) Derneği yöneticileri Trafikten sorumlu İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı Bülent Ay’ı makamında ziyaret etti

 “10 Nisan, Polis Günü” nedeniyle, Merkezi İstanbul’da bulunan Fahri Trafik Müfettişleri (FTM) Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Av. Sami Güleçyüz  ve beraberindeki  Başkan Yardımcısı Coşkun Çağlar, Sekreter Ahmet Kaplan ve Basın Sözcüsü Halis Kahraman Trafikten sorumlu İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı Bülent Ay’ı makamında ziyaret etti ve Polis teşkilatının 174’üncü kuruluş yıldönümünü kutladı.

Ülkemizin ve güvenliğimizin teminatı olan Türk Polis teşkilatının kuruluş yıldönümü nedeniyle İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı Bülent Ay’ı makamında ziyaret ettiklerini ifade eden Başkanı Av. Sami Güleçyüz, “Milletin temel hak ve özgürlüklerinin korunması ve toplumun düzen içerisinde yaşamını sürdürmesi için güvenlik hizmeti sunan Türk Polis Teşkilatı 174. kuruluş yılını kutluyoruz.

10 Nisan, Polis Günü Aziz Milletimizin huzur ve güvenliğinin teminatı olarak gördüğü Türk Polisine minnettarlığımızın bir ifadesi olarak armağan edilen bir şükran günüdür.

Türk Polis Teşkilatımız 10 Nisan 1845 tarihinde kurulmuştur. Türk Polisi, 174 yıldan bu yana gösterdiği olağanüstü gayretlerle yaptığı hizmetler sonucunda, Milletinin gönlünde taht kurmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşamaktadır.

Vatanı ve milleti uğruna canlarını dahi vermekten sakınmayan tüm polislerimize görevlerinde üstün başarılar, sağlık ve mutluluk temenni ediyorum.

Bu uğurda canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi de rahmetle anıyor, milletimize, polis teşkilatına, ailelerine ve geride kalanlarına sabırlar diliyoruz.”dedi

Ziyarette, Fahri Trafik Müfettişlerinin Trafik Kural İhlali Tespit Tutanağı Düzenleyebileceği Kanun Maddelerinde Yapılan Değişikliklerin de konuşulduğunu ifade eden Başkan Güleçyüz, “2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nda yapılan değişiklikle fahri trafik müfettişlerinin trafik kural ihlali tespit tutanağı düzenleyebileceği güncel kanun maddelerinde yapılan yeni düzenleme ve İstanbul’u izleyen MOBESE ve İBB kameraları ile yapılan izlemeler konusunda bilgi alışverişi yaptık.” diye konuştu.

Ziyarete katılan Basın Sözcüsü Halis Kahraman da, Türkiye genelinde 20 bini aşkın, İstanbul’ da  ise 2 bin 900 müfettişin halen görevli bulunduğunu, İstanbul’da müfettiş  sayısının yetersiz olduğunu, Trafik Kanunu’nda yapılan son değişiklikle fahri trafik müfettişi olmanın artık kolaylaştığını belirterek,“Ben, 2002 yılında müfettiş olmak için başvuru yaptım.Tam 10 yıl bekledikten sonra 2012 yılında müfettiş olabildim.Çünkü Trafik Güvenliği Yüksek Kurulu Başkanı olan dönemin Başbakan’ı işlerinin yoğunluğu nedeniyle, bu süre içinde toplantıya katılamadığından ve müfettiş adaylarının görevlendirme listesine onay veremediğinden dolayı müfettiş olamadım.. Şimdi ise 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nda yapılan son değişiklikle artık Müfettiş adayları bu sıkıntıyı yaşamayacak..Artık müfettiş görevlendirmesine bundan böyle İçişleri Bakanı onay verecek. Böylece müfettiş adayları artık yıllarca beklemeyecek..Müfettiş olmak isteyen adaylar, ikamet ettikleri ilin Valilik makamına istenilen belgeler ile birlikte bir dilekçe vererek başvuru yaparlarsa trafik denetiminde fahri olarak görev üstlenebilirler..” dedi 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Emniyet Müdür Yardımcısı Bülent Ay, FTM yöneticilerine teşekkür etti. Günün anısına Başkan Av. Sami Güleçyüz, yönetim kurulu üyeleri Başkan Yardımcısı Çoşkun Çağlar, Sekreter Ahmet Kaplan ve Basın Sözcüsü Gazeteci-Yazar Halis Kahraman ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

www.polismedya.com.tr

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.