SON DAKİKA

GAZETECİ TAŞKIRAN’DAN DIŞKAPI HASTANESİ SAĞLIK EKİBİNE TEŞEKKÜR

Bu haber 05 Nisan 2022 - 19:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başkent Ankara’nın tarihi hastanelerinden biri olan Dışkapı hastanesi 1954 yılında Dışkapı Baba Harman mevkii olarak bilinen otuz iki dönümlük arazi, Ankara belediyesinden kiralanmış, 1957 yılında temeli atılan hastane binası “300” yatak kapasitesi ile 25.06.1964 tarihinde dönemin T.C. Çalışma Bakanı Sayın Bülent Ecevit tarafından hizmete açılan Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma hastanesi, açıldığı günden itibaren çok yoğun bir taleple karşı karşıya kaldığı için bu talebe cevap vermek ve hizmet kalitesini yükseltmek adına zaman içinde yeni birimler eklenerek yatak kapasitesi arttırılan, eğitim hastanesi konumuna gelen S.S.K Dışkapı Hastanesi hasta tedavisinin yanı sıra asistan yetiştiren, sağlık alanında çeşitli araştırmalara ev sahipliği yapan, Türkiye’nin en büyük hastanelerinden biri haline geldi. 

Yıllardır bir çok başarıya imza atan DIŞKAPI Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi, geçtiğimiz günlerde fenalaşarak acil servise giden Gazetemizin Yazı İşleri Müdürü Sümer TAŞKIRAN’ı ağırladı. Taşkıran, Acil serviste gözlem odasında tutulduktan sonra hastanenin Koroner Yoğun Bakım Kardiyoloji Kliniğinin Koroner Anjiografi ve Elektrofizyoloji ünitesine sevk edilerek kendisine Anjio işlemi yapıldı. Gazeteci Sümer TAŞKIRAN, gerek Ajnio sürecinde gerekse sonraki süreçte sağlık ekibine duyduğu ilgi, alaka ve memnuniyeti ve gözlemlerini şu ifadelerle dile getirdi: “Gerek acil servis gerekse normal serviste çalışan tüm sağlık personellerine, Uzman Dr. Sadık Açıkel, Uzman Dr. Meltem Altınsoy, Dr. Taha Özkan, Dr. Saner Bahadır Gök, Hemşire Bülent Ardıç, Asistan Ökkeş Bey, Sağlık çalışanı Erhan Özmen ve  isimlerini anımsayamadığım yoğun bakım ekibin tamamına ilgi, alaka, güler yüzlü yaklaşımlarından ve hasta psikolojini de gözeterek yürüttükleri başarılı çalışmalarından ötürü sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Mesleğinizi sevgiyle yürüten örnek ekipsiniz. Ne iş yaparsak yapalım önemli olan işimizi severek yapmak ve siz bunu olguyu çok iyi hayata geçiriyorsunuz. Bana göre; ‘Sağlık çalışanlarının hakkı ödenmez’ cümlesini fazlasıyla dolduruyorsunuz. İyi ki varsınız!”

Polis medya ailesi olarak bizler de kendilerine teşekkür eder, çalışma hayatlarında üstün başarılar dileriz. 

Son yıllarda özellikli birimler olan; Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp Kliniği, Obezite tanı ve Tedavi Merkezi, Girişimsel Radyoloji Polikliniği, Pulmoner Hipertansiyon Polikliniği, Aritmi Polikliniği Organ Nakli, Diyaliz Merkezi, Taş Kırma ünitesi, Anjiyografi ünitesi algoloji (ağrı tedavi merkezi), Akupunktur polikliniklerinin de hizmete başlaması ile sağlıkta yeni ve modern bir anlayış benimsemiş olan T.C. Sağlık Bakanlığı Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi 1964’den beri tanıklık ettiği tarihi ve kaliteli, çağdaş, yenilikçi yeni vizyonu ile hizmet etmeye devam etmektedir.

ÖZEL HABER: Sümer TAŞKIRAN / Ankara 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.