SON DAKİKA

Geçtiğimiz Bir Haftada TSK’nın Gerçekleştirdiği Operasyonlarda 41 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Bu haber 30 Kasım 2018 - 18:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından geçtiğimiz hafta PKK/KCK terör örgütüne karşı yürütülen büyük ve orta çaplı operasyonlarda toplam 41 terörist etkisiz hale getirildi.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, yurt içi ve yurt dışında terör örgütlerine karşı Silahlı Kuvvetlerimizin kararlılıkla sürdürdüğü mücadelede toplam 41 terörist etkisiz hale getirildi.

PKK/KCK terör örgütünün sürekli barınma alanı ve yurt içine geçiş güzergâhı olarak kullandığı Diyarbakır, Mardin ve Şırnak’taki operasyonlarda,  11 adet piyade tüfeği, bir adet Tanksavar silahı (Law), 998 adet muhtelif hafif silah mühimmatı ele geçirildi. Ayrıca, 10 adet RPG-7 roketatar mühimmatı, iki adet anti personel mayını, 335 kg amonyum nitrat,  altı kg C-4 patlayıcı madde, 63 adet (16.380 kg) dinamit lokumu, yedi adet el bombası, iki adet muhtelif telsiz ele geçirildi ve 11 adet el yapımı patlayıcı imha edildi.

Öte yandan teröristler tarafından kullanılan 44 adet silah mevzii, sığınak ve depo kullanılamaz hale getirildi. Bu çerçevede, alınan tedbirler artırılarak hudut birliklerimiz tarafından hudut güvenliği, 7 gün 24 saat esasına göre sağlanmaya devam ediliyor.

PKK/KCK terör örgütünün finans kaynaklarından kaçakçılık ve uyuşturucu ile mücadeleye yönelik hudut hattında alınan tedbirler ve sürdürülen operasyonlar sunucunda, 74,6 kg uyuşturucu, 980 litre kaçak akaryakıt, 88.700 paket kaçak sigara ve 16 adet cep telefonu ele geçirildi.

Haber; Sümer TAŞXKIRAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.