SON DAKİKA

GELECEK PARTİSİ ANKARA İL BAŞKAN YARDIMCISI PALA: KIYAMETE KADAR GİDEBİLECEĞİMİZ BAŞKA BİR VATANIMIZ YOK

Bu haber 28 Kasım 2020 - 21:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Gelecek Partisi Ankara İl Başkan Yardımcısı Faruk Pala, verdiği özel röportajda; geleceğe ışık tutup, huzur, güven ve adaleti sağlayarak özgürlükçü ve demokrat bir yapıyı hayata geçirecekleri bir partiyle yol aldıklarını belirtti. Gelecek partisinin neden ve nasıl doğduğunu şu sözlerle ifade etti: Birliğin, beraberliğin, aile ve milli değerlerin yok olduğu, insanların ötekileştirildiği, gençlerin umutsuz ve geleceklerine kaygıyla baktığı bir ortamda mevcut iktidarın görevini yapmaması sonucu Gelecek Partisi doğmuştur.”

Teşkilatlanma süreci:

Teşkilatlanma süreciyle ilgili olarak da bilgi aktaran Pala, 12.12.2019 tarihi itibariyle Türkiye siyasetine giren Gelecek Partisi’nin, 72 il ve 450’ye yakın ilçede teşkilatlarının tamamlandığını, bununla beraber 45 il ve 309’dan fazla ilçede ise Kongrelerin yapıldığını ve erken seçime gidilse dahi hazır olduklarını söyledi. Bu bağlamda gelişimlerini ve büyümelerini de gerek üye sayısı gerek tüzükte belirtilen unsurların oluşturduğunu bu nedenle ikisinin de önem taşıdığını belirtti. Gelecek Partisi Ankara İl Başkan Yardımcısı Faruk Pala: “Maalesef korku algısı oluşmuş ülkemizde, uzaktan hareket ederek bu algıyı yıkma çabasında olan nice gönüllü insanımız partimize gelip ‘parti içinde bulunmayalım ama size destek vererek sağlam bir yapı kuralım’ talebinde bulunuyorlar. Şu an internet üzerinden sadece Ankara’da partiye katıl, tıkla butonuyla bu ay 1300’e yakın kayıt oluştu, oluşmakta. Bunun yanı sıra ülke genelindeki il ve ilçelerde partiye gelip üye olanların sayıları artarak devam ediyor” bilgisini aktardı.

Gelecek Partisi farkını nasıl ortaya koyacak ve vaatler neleri kapsıyor?

Faruk Pala: “Bizim için en önemli olan şey Şeffaflık, Ehliyet, Liyakat, unutulmuş değerlerin yeniden varoluşudur. Partimizin özü; Özgürlükçü ve Demokrat bir Türkiye’dir. Liyakat yerine torpil ile mevki, makam sahipliğine karşıyız. Bıkmış, bitmiş Türkiye’yi yeniden nasıl var edebilirizi düşünerek hareket ediyoruz. İktidar olduğumuz takdirde atacağımız ilk adım ülkede istihdam oluşturmak olacak. Bununla birlikte, beyin göçünün önüne geçerek sanayide ve tarımda üreten, adaletin her koşulda eşit olduğu şeffaf bir gelir dağılımı oluşturup, geleceğimiz olan gençlerimize yatırım yapacağız. Onlara kaybettikleri umutlarını yeniden verip, yarının kaygısı olmadan hareket edebilen bir Türkiye’de yaşamalarını sağlayacağız.”

*Siyaset alanına dini değerlerin sokulmaması hususunda değerlendirmelerde bulunan Faruk Pala, şu sözlere yer verdi: “ Türkiye zengin ve farklı bir etnik yapıda olmakla birlikte, gelenek-görenekleriyle yaşayan bir ülke. Bu çerçevede din üzerinden siyaset yapılamaz. Daha önce de belirttiğim gibi biz her renkten ve tenden olan zengin bir ülkeyiz. İster ateist, ister budist, ister dindar, ister ülkücü olsun, neye inanırsa inansın, ortak payda TÜRKİYE olmalıdır. Çünkü kıyamete kadar gidebileceğimiz başka VATANIMIZ yok.”

FARUK PALA KİMDİR?

1978 Kırşehir doğumlu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümü mezunu olan Pala, özel sektörde Pazarlama Müdürü olarak görev almakta. Siyasi hayatına 1986 yılında başlayan Pala, evli ve 2 çocuk babasıdır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.