SON DAKİKA

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN KORONOYA KARŞI EK TEDBİRLER

DÜNYAGenelGÜNDEMPOLİS GÜNDEMPOLİS GÜNDEMİPOLİSİN SESİSAĞLIKSONDAKİKA

POLİS MEMURU ÖMER FARUK TEKAĞAÇ ŞEHİT OLDU

ASAYİŞPOLİS GÜNDEMPOLİS GÜNDEMİPOLİSİN SESİSONDAKİKATRAFİK

GÖLBAŞI ÖZEL HAREKAT BAŞKANLIĞI’NDA 15 TEMMUZ PROGRAMI

Bu haber 17 Temmuz 2019 - 15:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Gölbaşı Özel Harekat Başkanlığı’nda 15 Temmuz Şehitlerimizin aileleri, gazilerimiz ve yakınları onuruna yemek programı düzenlendi.

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve İçişleri Bakan Yardımcıları Muhterem İnce, Mehmet Ersoy, Tayyip Sabri Erdil, İsmail Çataklı,  Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, İler İdaresi Genel Müdürü Ali Çelik’in Havacılık Daire Başkanlığını ziyaretlerinin ardından Özel Harekat Başkanlığı’nda düzenlenen yemek programına geçildi.

Ayrıca açılış törenine Emniyet Genel Müdür Yardımcıları, Daire Başkanları ve çok sayıda emniyet personeli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualarla yemek programı başladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu programda bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında Fetullahçı Terör Örgütü ile mücadelenin kararlılıkla devam ettiğini belirterek, “Birileri ısrarla sulandırmaya ve yumuşatmaya çalışıyor fakat sadece bu yıl FETÖ’ye dönük 9 bin 903 operasyon yaptık. 15 Temmuz’un hesabını misliyle soruyoruz” şeklinde konuştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türk milletinin daha önce de ihanetler gördüğünü fakat ilk kez 15 Temmuz’da devletin üniformasını giyen, ekmeğini yiyen adam müsveddeleri tarafından devletin kalleşçe sırtından vurulduğunu, onların tasmalarını tutan sahiplerinin, ortaklarının, bütün gece kulak kabartıp kendileri açısından iyi bir haber beklediği ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu, 15 Temmuz gecesinden üzgün çıktıklarını ama boynu bükük çıkmadıklarını vurgulayarak, “O gecenin hainleri, bugün hala mahkemede ileri geri konuşuyorlar. Çünkü hala o gece nasıl büyük bir duvara tosladıklarını anlamadılar. Nasıl alçakça kandırıldıklarını, nasıl bir devlete ve nasıl bir millete silah çektiklerini hala anlamadılar. Sosyal medyadaki tetikçileri hala boylarından büyük laflar ediyorlar. Çünkü artık ne ahlakları, ne onurları, ne insan olarak itibarları kaldı. ‘Vatansız serseriler’ olarak oradan oraya savruluyorlar. Şunu herkesin bilmesini isterim ki 15 Temmuz’da sadece ihaneti bastırıp, gidip evimizde oturmadık. O gece verilen emekleri heba etmedik” şeklinde konuştu. Bakan Soylu sözlerine şu şekilde devam etti: “Türkiye o geceden sonra Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkenin bütün hasımlarını, bütün problemlerini karşısına alıp tek tek çözmeye başlamıştır. Bütün terör örgütlerini, PKK’yı, FETÖ’yü, DEAŞ’ı, aşırı sol terör örgütlerini tek bir yapı olarak gördük ve ezmeye başladık. 15 Temmuz’dan itibaren tüm terör örgütlerine yönelik 324 bin 243 operasyon gerçekleştirdik. Yine tüm terör örgütlerine yönelik 69 bin 496 tutuklama yaptık, 5 bin 778 teröristi etkisiz hale getirdik.” dedi.

PKK’nın da FETÖ’nün de üstüne basılmış böcek gibi debelendiğini söyleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “DHKP-C’de üst düzey yönetici kadrosunda hemen hemen kimse kalmadı. DEAŞ’a karşı teyakkuzumuz hala sürüyor. Birileri ısrarla sulandırmaya çalışıyor, yumuşatmaya çalışıyor ama sadece bu yıl FETÖ’ye dönük 9 bin 903 operasyon yaptık. 15 Temmuz’un hesabını misliyle soruyoruz.” ifadesini kullandı.

CELAL UZUNKAYA: İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN

Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, Türk Polis Teşkilatının gücünü daima milletten aldığının altını çizerek daima seçilmiş meşru otoritenin emrinde ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ ilkesiyle temel hak ve özgürlüklere saygılı, hukukun üstünlüğünü ilke edinmiş, teknolojik gelişmelere açık, şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışını kendisine düstur edinmiş oluğunu belirtti.

Türk Polis Teşkilatının, vatan, bayrak, cumhuriyet ve vazife uğruna seve seve canını feda etmekten asla çekinmediğini vurgulayan Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, “Milletimizin yeniden diriliş mücadelesi verdiği 15 Temmuz hain darbe girişiminde ‘vatan namustur’ diyerek vatan uğruna en kıymetli varlıkları olan canlarını seve seve feda eden 251 şehidimiz bizlere vatan sevgisinin ne denli yüksek bedelli olduğunu da bir kez daha göstermişlerdir. Milletimizin ortaya koyduğu bu destansı kahramanlıkta Türk Polis Teşkilatı da milletinin yanında ve meşru otoritenin emrinde net ve kararlı bir şekilde yer almış, ülkemizin her tarafında hainlere karşı kahramanca mücadele etmiş ve bu mücadelede 63 şehit ve 283 gazisiyle çok büyük bir görev ve rol üstlenmiştir. Bugün burada, tüm sevdiklerini geride bırakarak kanlarını ve canlarını vatan için feda eden tüm şehitlerimizin manevi huzurunda söz veriyoruz. Türk Polis Teşkilatı ülkemizin bekası ve milletin istikbali için yine milletimizden ve onun şanlı tarihinden aldığı güç ve sarsılmaz imanla ülkemizin huzurunu bozmaya ve güvenliğini sarsmaya yeltenen tüm şer odaklarına, onların taşeron örgütlerine ve arkalarındaki dahili ve harici karanlık güçlere ve mahfillere karşı canı ve kanı pahasına kararlı, azimli ve onurlu mücadelesini sürdürmeye devam edecektir” şeklinde konuştu.

Programda ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Özel Harekat Başkanı Selami Türker, Gazi Polis Memuru Atilla Tetik ve Şehit Polis Memuru Ferhat Kaya’nın annesi Şengül Kaya’da misafirlere hitaben birer konuşma gerçekleştirdi.

Düzenlenen yemek programı toplu fotoğraf çekimi ve şehitler için mevlüt okunmasının ardından son buldu.

HABER: Sümer TAŞKIRAN

www.polisbasin.com

www.polismedya.com.tr

www.polismedya.tv

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.